Skocz do zawartości

Kask NAXA S6A Warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

W sierpniu zakupiłem nowy motocykl Honda Rebel 125, no i mój stary kask szczękowy troszkę śmiesznie wygląda, i kompletnie nie pasuje, rozglądając się za kaskiem znalazłem coś takiego:

 

http://moto.allegro.pl/kask-naxa-otwarty-s...1359373314.html

 

Podoba mi się z wyglądu, jest taki troszkę inny niż wszystkie, myślę taki ciekawy, na kask nie mam wiele do wydania, 150-160zł , wiem wiem, że to nic, ale też Panowie no umówmy się 80km/h się nie przekracza... :cool:

 

Prosił bym was o opinie na temat tego kasku, lub propozycję innych w tym przedziale cenowym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytałem ten temat, już, tylko że ja nie wiem co wy oczekujecie za cenę 150zł.

 

Wiadomo że jak się śmiga jakimś porządnym szybkim motocyklem, to jest to ważne, ale przecież nie będę kupował kasku za 500 czy 1000zł, na 125ccm.. :biggrin:

 

Dlatego chodzi mi o ten konkretny kask, co o nim myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam Twoją uwagę na fakt, że ani naxa nie jest żadną "firmą" w branży producentów kasków, ani norma która tak Cię uspokaja nic wiele nie wnosi w poziom ich bezpieczeństwa

ja osobiście proponuję do wiosny poszukać markowego kasku z wyprzedaży np. w louisie czy innej. albo przez zimowe miesiące dozbierać jeszcze ze stówkę czy półtorej do posiadanej kwoty i przed sezonem kupić jednak coś lepszego. oczywiście Twoja kasa, Twój baniak - zrobisz co zechcesz

 

co do akurat tego modelu, to: a/ kask bez ochrony szczęki chroni znacznie gorzej, b/ te okularki może fajnie wyglądają, ale jak dostaniesz pszczołą w twarz to inaczej zaczniesz patrzeć przez nie na świat, c/ wydaje się strasznie płytki, tzn. wysoko na potylicy się zaczyna; porównaj sobie, ja na skuterze jeżdżę w takim

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam Twoją uwagę na fakt, że ani naxa nie jest żadną "firmą" w branży producentów kasków, ani norma która tak Cię uspokaja nic wiele nie wnosi w poziom ich bezpieczeństwa

ja osobiście proponuję do wiosny poszukać markowego kasku z wyprzedaży np. w louisie czy innej. albo przez zimowe miesiące dozbierać jeszcze ze stówkę czy półtorej do posiadanej kwoty i przed sezonem kupić jednak coś lepszego. oczywiście Twoja kasa, Twój baniak - zrobisz co zechcesz

 

co do akurat tego modelu, to: a/ kask bez ochrony szczęki chroni znacznie gorzej, b/ te okularki może fajnie wyglądają, ale jak dostaniesz pszczołą w twarz to inaczej zaczniesz patrzeć przez nie na świat, c/ wydaje się strasznie płytki, tzn. wysoko na potylicy się zaczyna; porównaj sobie, ja na skuterze jeżdżę w takim

jsz

A czy mógłbyś trochę bliżej wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy lazerem a naxą?Nie chodzi mi o cenę. Może mają inny nr homologacji? Materiał? Potwierdzone testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytałem ten temat, już, tylko że ja nie wiem co wy oczekujecie za cenę 150zł.

 

Wiadomo że jak się śmiga jakimś porządnym szybkim motocyklem, to jest to ważne, ale przecież nie będę kupował kasku za 500 czy 1000zł, na 125ccm.. :biggrin:

 

Dlatego chodzi mi o ten konkretny kask, co o nim myślicie.

 

A tym swoim skuterkiem to 50km/h pojedziesz ?

A widziałeś może test zderzeniowy, robione przy prędkości właśnie ok 50km/h.

To jaka jest różnica czy wyglebisz skuterkiem czy "porządnym szybkim motocyklem" ?

Bo przy większej prędkości to już raczej żaden kask Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś trochę bliżej wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy lazerem a naxą?Nie chodzi mi o cenę. Może mają inny nr homologacji? Materiał? Potwierdzone testy?

 

materiał - mała szansa, by był identyczny; każdy producent ma własne mieszanki, ja wolę wierzyć temu, który ma w tego typu produkcji doświadczenie. testy - owszem, marki występujące na świecie pojawiają się zarówno z innymi homologacjami (choćby bardziej wymagającą dot), jak w niezależnych testach (np. sharp)

natomiast najważniejsze IMHO jest zaplecze laboratoryjne w którym kaski są projektowane, zaplecze badawcze które zapewnia weryfikację projektu, znane miejsce produkcji, wreszcie choćby kontrolę jakości czy takie osiągnięcia jak udział ze swoim wyrobem w sporcie wyczynowym - za to wszystko się płaci, ale każdy z tych elementów przekłada się później na jakość produkcji seryjnej. naxę produkuje nieznana chińska fabryczka, kopiując kształty bardziej znanych producentów - i tyle. tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie, cała filozofia tej sprzedaży

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiadomo że jak się śmiga jakimś porządnym szybkim motocyklem, to jest to ważne

 

2. przecież nie będę kupował kasku za 500 czy 1000zł, na 125ccm.. :biggrin:

 

3. Dlatego chodzi mi o ten konkretny kask, co o nim myślicie.

 

1. Raczej malo wazne

 

2. Dlaczego nie ? Tak malo cenisz swoja glowe ?

 

3. wiesz, gow*em raczej nikt rozsadny sobie glowy nie zawraca.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

, na kask nie mam wiele do wydania, 150-160zł , wiem wiem, że to nic, ale też Panowie no umówmy się 80km/h się nie przekracza... :cool:

 

Prosił bym was o opinie na temat tego kasku, lub propozycję innych w tym przedziale cenowym. Pozdrawiam!

 

Za te pieniądze nie kupisz nic porządnego. Znacznie lepiej będzie jak dozbierasz jeszcze trochę. A z Naxy to można pokrowiec na moto kupić. Chyba.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dobry kask:

 

http://www.louis.de/_408ed4884e835d192e71d...artnr_gr=215620

 

Zamów sobie za 10 ojro lub zadzwoń do moto-akcesoria i powiedz, żeby Ci zamówili z promocji w lousie. Cena powinna się kształtować ok 720 zł. Nie masz teraz pieniędzy, poczekaj i odłóż, nie ma co g*wna kupować...

Edytowane przez toolbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...