Skocz do zawartości

LPG w moto


Rekomendowane odpowiedzi

To że do moto da się założyć gaz to wiem ale zastanawiam się jak długo pochodził by silnik? jakie awarie mogły by następować? z tego co wiem to w moto powinien być bardzo wytrzymały silnik(coś typy VFR 750 lub cbr 1000f) tak aby jakoś zniósł ten gaz

P.S jak na razie gazu zakładać nie zamierzam, pytanie jest z czystej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszelkie normy prawne, które nie dopuszczają zainstalowanie gazu w moto, teoretycznie silnik z CBR 1000f powinien poradzić sobie z LPG. Pierwsze co mogłoby paść to gaźniki oraz wypaleniu uległyby gniazda zaworowe. Pierścienie też pewnie nie pozostałyby obojętne na gaz i CeBRa zaczęłaby olej łykać. Kiedyś widziałem trike z LPG ale to zupełnie inna bajka.

Edytowane przez gargamel

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni przeciętny silnik motocyklowy od przeciętnego silnika samochodowego, że przez gaz by coś padło? Tylko tyle, że motocyklowe są mniejszych gabarytów i bardziej wyżyłowane. Wątpie, że ma to jakiś wpływ na eksploatacje, auta chodzą to moto też by chulało - tak myślę...

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy robił dwie trajki, obydwie na silnikach fordowskich, obydwie zasilane LPG

teraz ma sprzęta na bazie silnika z GL 1800 i też ma go zagazowanego

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum transalpa jest kolega, ktory ma zamontowany gaz i smiga bez najmniejszego problemu. sa dostepne rowniez instalacje gazowe do skuterow - chcialem rowniez zapytac jakie przepisy prawne uniemozliwiaja instalacje LPG w motocyklu.

 

 

Przepisy mówią, iż zbiornik LPG musi być umiejscowiony w tylnej części samochody w bagażniku lub w miejscu w którym jest odpowiednio zabezpieczony. Diagnosta, którego nie znamy lub nie "zachęcimy" nie podbije przeglądu moto z butlą w tylnym kufrze jak to miało miejsce w chińskich skuterkach. Takie jest moje zdanie ale mogę się mylić.

 

 

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych kilka lat temu, w "Świecie motocykli" był artykuł o jednym modelu z gamy skuterów Zipp, który seryjnie był produkowany z instalacją gazową, a butla była w kufrze centralnym.

Edytowane przez Bob90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ŚM był opisany jakiś rusek (chyba dniepr) z gazem, miał butle w koszu. Ogólnie był nieźle odpicowany.

Także temat LPG w moto to nie żadna ameryka. Mało popularne bo motocykle robią małe przebiegi roczne, mało pala więc koszt instalacji dlugo sie amortyzuje no i butla zawsze bedzie psuła linije moto i pogarszła prowadzenie. Przecież nikt do GL w kufer butli nie schowa zeby robić za 18zł 100km tracac przy tym połowe przestrzeni bagażowej:wink:

Trajki jak najbardziej tam butle można upchnąć.

 

Gaz na pewno bedzie powodował szybsze zużycie sie silnika (wyższa temp spalania) kwestia jak dobrze uda sie wyregulowac

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchajcie gdy bym nawet założył gaz do moto to chyba bym się nie chwalił diagnoście czy policjantowi, butla była by w kufrze parownik pod gaźnikami wszystko zasłonięte i nikt by nic nie wiedział :icon_mrgreen:

Co z tą żywotnością tego silnika czy by wytrzymał bo mam na podejściu 1000f-ke i chętnie bym się pobawił puki jest zima, bo myślę że warto było by to przetestować i może gdzieś wtedy opisać jak wypali pomysł

Miał bym zamiar wewalić mu najprostszą instalację jaka istnieje, na codzień prowadzę warsztat samochodowy więc bym sobie z tym poradził bezproblemowo pytanie tylko jak długo to by chodziło?(1000f-ka ma przejechane 90klocków) oleju nie bierze ani kropli, silnik dzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie po co?

jeśli w celach naukowych to czemu nie spróbować :bigrazz:

najprostsza instalacja pod zasilanie wtryskiem? - no chyba nie wypali

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie po co?

jeśli w celach naukowych to czemu nie spróbować :bigrazz:

najprostsza instalacja pod zasilanie wtryskiem? - no chyba nie wypali

 

1000f-ka z 91r zasilana wtryskiem? chyba ci się coś pokręciło cbr1000f to motor z pod młota a nie naszpikowany elektryką "pająk" więc posiada gaźniory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchajcie gdy bym nawet założył gaz do moto to chyba bym się nie chwalił diagnoście czy policjantowi, butla była by w kufrze parownik pod gaźnikami wszystko zasłonięte i nikt by nic nie wiedział :icon_mrgreen:

Co z tą żywotnością tego silnika czy by wytrzymał bo mam na podejściu 1000f-ke i chętnie bym się pobawił puki jest zima, bo myślę że warto było by to przetestować i może gdzieś wtedy opisać jak wypali pomysł

Miał bym zamiar wewalić mu najprostszą instalację jaka istnieje, na codzień prowadzę warsztat samochodowy więc bym sobie z tym poradził bezproblemowo pytanie tylko jak długo to by chodziło?(1000f-ka ma przejechane 90klocków) oleju nie bierze ani kropli, silnik dzwon

 

Co do żywotności silnika to można sobie gdybać bo raczej nikt z nas nie ma wstawionego gazu w moto, więc jeżeli masz chęci i możliwości to spróbuj zobaczymy z czasem jakie będą tego efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000f-ka z 91r zasilana wtryskiem? chyba ci się coś pokręciło cbr1000f to motor z pod młota a nie naszpikowany elektryką "pająk" więc posiada gaźniory

sorry:)

nie wiedzieć czemu ubzdurałem sobie że chodzi o cbf1000

napisz jeszcze gdzie chcesz umieścić mieszalnik/i

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...