Skocz do zawartości

Naciągacze!!!


cxpeky63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem to samo, tyle, że w drugą stronę, chcieli kupić moto, które wystawiłem na allegro, dostałem maila, że kasa czeka, zeby wpłynąć na moje konto paypal, a ja miałem najpierw przesłać wynagrodzenie kurierowi :bigrazz:

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym: "FACHOWCU"? :icon_eek:

 

Sciemnia, za 300 zł nie pomalował by sprzętu, a jeśli już to śprajem i nikt by na to nie spojrzał nawet.

 

pzdr

 

Zauważ, on sobie robi jaja. Napisał to w dziale humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedaję moto i co jakiś czas dostaję oferty kupna od paypalowych oszustów. Tu przykład korespondencji, którą lubię prowadzić:

 

 

Is this Bike available for sale?and what is the last price.

-------------------------

Hi,

 

sure, the bike is still available for sale.

The final price is 5000 euros.

 

M.

-----------------

 

Hello,

 

Thanks for the mail,I will like to inform you that I agree with the

price of it,am not in the country now so I will be arranging for a

shipping agents that will come for the pick up and change of ownership

name and also with my I'd Card and full information for the pick up at

your house door step once when payment is made.... The method of

payment is PayPal its safe and secure send me this details for the

payment;

 

Your Full Name;

PayPal Email;

 

So send me that for the payment....

 

Thanks

---------------------------

 

Hello,

 

I'd rather you paid cash and in person. Alternatively, you can have your shipping agents pay on pick-up.

I can have the change of ownership filled and ready upon their arrival.

Please send me your full name, address & birth date or a scan of your ID.

 

BR,

 

M.

 

----------------------------

 

Hello,

 

Thanks for your mail..I will like you to know that my Shipping Agent is not concern about the payment of the Bike because their duty is just to come and change the documents in my name and get the Bike picked up and the only means for me to make the payment to you is Via PayPal and i will like you to know that PayPal is fast and reliable method of payment for both buyer and seller so kindly get back to me with your Full Name and your PayPal Email so i can proceed with the payment and once the payment is done i will get back to you on how the Bike will picked up and also on how to change the necessary documents.

 

Thanks and hope to read from you soon.

 

 

--------------------------------

 

I accept cash payments only.

 

-----------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uwaga, tutaj kolejny oszust!

http://otomoto.pl/ducati-749-s-M2516359.html

Nie kupujcie!

System naciągania taki sam jak w opisie o Fat Boy'u.!

Wiem, bo sprawdzałem z kolegą. Maile identyczne, a gość, który dzwonił akcent miał jak jakiś przymulony cygan kaleczący ang.

EVANS WATERLESS ENGINE COOLANTS!

https://www.facebook.com/EvansCoolantsPolska

 

"Ride or Die"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Próbowałem odszukać temat z "interesantem" z zagranicy ale był tylko jeden zablokowany przez jeszue więc tutaj podepnę się.

 

Spec kryjący się pod mailem "[email protected]" dalej naciąga ludzi co można łatwo wygooglować po samym adresie. Ja dzisiaj dostałem wiadomość o treści "Kiedy ostatnio była to usługa, jak długo jesteś jej właścicielem? i jaka jest twoja najniższa cena za to dzięki."

 

Jak ktoś sprzedaje moto, no to heads up panowie, bo cwaniaki nie śpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też trafiłem na fachowca - tyle, że ten był niby z Kolonii i chciał mnie za 4 tys Euro uszczęśliwić Hondą Goldwing 1800. IP pasowało do Sopotu. Dzwoniłem do firmy przewozowej i mi powiedzieli (bo firma nie była wyssana z palca), że tak to nie działa i nawet to że ja to zgłoszę sprawę na policję, niczego nie załatwia. Łajzy są bezkarne i sporo naiwnych mogli już naciągnąć. Podstawa to przeświadczenie, że za taniochę to się kupuje motorki w hipermarketach. Najfajniejsze, że skontaktowałem się pośrednio z właścicielem dowodu, którego skan "NIEDOSZŁY SPRZEDAWCA" przysłał mi na maila - dowód mu skradziono.

Trzeba uważać na cwaniaczków, bo internet to możliwości ale i zagrożenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z kupnem auta w Szwajcarii. Też w miarę atrakcyjna cena,ale bez przesady.

I tu UWAGA Po kilku mailach z rzekomym sprzedawcą otrzymałem wiadomość od administratora strony,że

prawdopodobnie jest to próba oszustwa. Czułem ,że coś jest nie halo i do transakcji i tak by nie doszło ale...

Natychmiast przesłałem kopię gościowi od autka. No i przepadł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...