Skocz do zawartości

kierunkowskazy cbr 929 01r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjęt Honda cbr 929 2001r nie działa lewy kierunkowskaz(pare razy mi zaskoczył) prawy działa jako tako(ale też nie jestem zachwycony) wszystkie żarówki, kable, masy sprawdzałem, przełącznik miałem rozebrany i jakoś nic nie widać(wszystko lekko chodzi, się nie zacina), przerywacz jest ok. ja myślę że to chyba raczej może być winny przełącznik czy potwierdzicie mą tezę? czy komuś zdarzyła się taka awaria w 929 (lub w czymś innym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w twoim motocyklu włącznik kierunkowskazów na kierownicy steruje bezpośrednio żarówkami i przerywaczem kierunkowskazów? Może podłączony jest do przekaźnika uruchamiającego kierunkowskazy? Problem wówczas może tkwić w jego uszkodzeniu. Sprawdź na schemacie elektrycznym jak sterowane są kierunkowskazy i wtedy szukaj sprawcy zamieszania albo w przekaźniku albo tak jak sądzisz, w przełączniku na kierownicy lub przerywaczu (podmiana na inny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przełącznika masz doprowadzone przewody.Zewrzyj je pomijając styki przełącznika i będziesz blizej odpowiedzi.Jeśli zadziałają to znaczy, ze przełącznik jeśli dalej będzie jak było to pozostaje Ci podstawić przerywacz.

Podstawowa sprawa...takie akcje mogą się dziać jeśli ktoś powstawiał żarówki o różnych wartościach mocy.Zobacz w serwisówce jakie są zalecane do oryginalnego przerywacza i podstaw właściwe lub po prostu zaserwuj sobie elektroniczny przerywacz.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak mówiliście(zewrzeć styki w przełączniku) i okazało się że działają idealnie. Więc pozostaje mi do wymiany przełącznik.

Dziękuję wszystkim za rady.

Życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...