Skocz do zawartości

Honda cbr f3 1995


marcin233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W CBR robie posezonowy przegląd:)_

poregulowałem zawory i gażniki, zmieniłem napinacz i łańcuszek rozrządu.

Wszytko jest oki:) Tylo jescze mam zamiar zabrać się za sprzęgło ponieważ pod koniec sezonu już zaczęlo dziwnie pracować tzn. Jak wkręce moto na obroty tak koło 8 tys to jak spadaj to tak jak by tam drgała jakaś lużna śrubka, taki zgrzytliwy dźwięk.Problem znika jak zrobie przygazówke na sprzęgle.

Będę to rozbierał ale może macie jakieś sugestie :)

 

pozdro 4all i dzięki za pomoc

Edytowane przez marcin233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w F2 miałem to samo. Ale u mnie się zawieszał napinacz rozrządu i jak na dziure najechałem to przestawało. Raz go wykręciłem i sie okazało, że jest zapowietrzony i pomogło zanurzenie i wyciskanie go w czystym oleju. Nieraz mi się tak robi jak długo kręce rozrusznikiem, wtedy się zawiesza bo małe ciśnienie daje pompa oleju. Teraz zimą jak odpalam to tak samo jest na początku. Żęgoli bo jest za gęsty olej. Pare minut pochodzi, olej złapie temperaturę i już cisza. Spróbuj zanużyć napinacz w oleju i go pościskaj, powinien zaciągnać oleju i powinno być ok. W książce serwisowej jest ta czynność opisana wraz z fotografiami.

Edytowane przez Grzester

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale tak jak mówie problem znika gdy wcisne sprzęgło i odgłos ewidentnie dobiega jak by z komory sprzęgła.

Ale dziekuję za rade pewnie jeszcze zainwestuje w ten napinacz żeby mieś ten element z głowy::)

 

 

Mam założony mechaniczny napinacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli odgłos sprzegła ustaje po wcisnieciu klamki, do tego sie nie slizga, nie ciągnie i nie ma z nim innych kłopotów to bym tego nie ruszał. Jeszcze nie spotkałem cbr-ki ktora by nie rzeziła sprzegłem.

 

No sprzęgło ogólnie było słychać ale tak jak w ten sposób że jak by drgała tam jakaś śrubka dopiero od końca tego sezonu.

Jeśli chodzi o prace sprzęgła to nie mam zastrzeżeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jeszcze jak mogę Ci pomóc to mam zdjęcia tego sprzęgła w sumie remontu polowego na zlocie w krotoszynie. Jakbyś się decydował rozbierać to może coś ci to pomoże

1. http://i254.photobucket.com/albums/hh111/G...ie/DSCN1957.jpg

2. http://i254.photobucket.com/albums/hh111/G...ie/DSCN1956.jpg

Edytowane przez Grzester

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...