Skocz do zawartości

Zagadka


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Angielskie prawo jest europejskie, wiec moge uzywac w Polsce. Pozyczam od znajomego pojazd, jest on ubezpieczony, ma wazny przeglad. Przekroczylem predkosc i zaczynaja sie schody. Nie mozna nalozyc na mnie mandatu kredytowego, bo zagraniczne prawko, beda chcieli kase do reki. I co jak nie mam? Co dokladnie sie wtedy dzieje? Nie mam karty kredytowej, dwa funty i 10 zl w kieszeni. Powiedzmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze areszt... np kiedys jak rokita w samolocie narozrabial to dostal grzywne, a ze nie mial kasy to zamienili mu na areszt, ale chyba i z tego sie wywinal. czasem na filmach policyjnych jest, ze jak nie ma kasy to na dolek... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze masz angielskie prawko nie znaczy, ze musisz placic mandat na miejscu. Wystarczy, ze masz dowod osobisty i meldunek w PL, wtedy wypisuja Ci mandat kredytowany, tyle ze nie moga Ci dac pkt karnych.

Jesli nie masz meldunku w PL to nie wypuszcza Cie zanim nie uiscisz oplaty.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w tv na tv4 leciała drogówka i zatrzymali obcokrajowca za szybką jazdę ,musiał płacić mandat na miejscu, oczywiście nie miał nic polskich pieniędzy przy sobie ,musiał dzwonić po znajomego który mu przywiózł troch gotówki

zapraszam serwis motocyklowy www.motor-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś obywatelem pl dostajesz mandat i punkty

 

I dopisza Ci punkty do prawka z obcego kraju? A jak pozniej zabiora Ci prawko, skoro nie jest wydane w PL?

Tak samo w IRL nie moga dopisac mi pkt do polskiego prawka i nie moga mi go zabrac. Ewentualnie moge dostac bana na poruszanie sie po drogach.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1. liczy się obywatelstwo - nie kraj wydania prawa jazdy. Policjant ma obowiązek wystawić mandat kredytowy. Jeśli będzie upierał się przy gotówkowym - odmów przyjęcia mandatu.

2. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 20 grudnia 2002 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego...§ 2. 1. Do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, zwanej dalej "ewidencją", wpisuje się kierowcę, który kierując pojazdem dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego, zwanego dalej "naruszeniem". Nie ma znaczenia który kraj wydał prawo jazdy. Punkty nalicza się normalnie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty są naliczane dla danego kierowcy a nie dla prawka,sam korzystam z prawka niemieckiego a jak dostawałem mandacik to nawet dowodu nie potrzebowałem namierzyli mnie przez pesel był więc mandacik kredytowy i punkciki(niedużo całe szczęście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogą zatrzymać prawko niemieckie (i zwrócić do organu, które je wydał ze stosowną informacją).

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz teorii jest także praktyka.

Z praktyki wynika że jak policja trafi na tak zwany trudny przypadek, a wykroczenie nie jest zbyt groźne, to sobie zwyczajnie odpuszcza.

Przykład.

Trudnym przypadkiem był obywatel Kanady z polskim nazwiskiem, który nie znał słowa po polsku. Znaczy, zapomniał pod wpływem stresu :icon_mrgreen:, bo na co dzień całkiem nieźle się wysławia. Obywatel miał kanadyjskie prawo jazdy, po polsku jw. nie mówił, co drugie słowo brzmiało jak konsul i ambasada, na komendzie nie było nikogo kto mówił po angielsku. Misie ... bezradnie wzruszyli ramionami, pogrozili palcem i ... puścili dalej.

Jak mi to kuzyn opowiadał to myślałem że się zleję ze śmiechu.

Fakt, że ekipy TVNu nie było. W obecności kamer policjanci stają się pryncypialni, nieprzekupni i tracą poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...