Skocz do zawartości

CZ350 6V- mostek Gretza


korba222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem jak to działa. I wiem że przy instalacji 12V gdzie jest alternator nie da rady. Instalacja 6V(prądnica). W WSK175 mostek świetnie daje radę. Ale w CZ nie wiem i nie znalazłem odpowiedzi. Nie wiem czy instalacja jest zrobiona w taki sposób i czy prądnica nie będzie dawała za dużego prądu i coś się nie spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to działa. I wiem że przy instalacji 12V gdzie jest alternator nie da rady. Instalacja 6V(prądnica). W WSK175 mostek świetnie daje radę. Ale w CZ nie wiem i nie znalazłem odpowiedzi. Nie wiem czy instalacja jest zrobiona w taki sposób i czy prądnica nie będzie dawała za dużego prądu i coś się nie spali.

 

W instalacji 6V jest pradnica pradu stalego wiec prostownik jest zbedny,w WSK 175 stosowany byl prostownik slelnowy w obwodzie ladowania aku. W CZ 6 V nie zamontujesz prostownika.

 

Polecam lekture forum www.jawacz.pl tam znajdziej odpowiedzi na pytania dot CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze zupelnie nie rozumiem twego toku myslenia.

Mostek Graetza to mostek prostujacy prad ze zmiennego na staly.

Z pradnicy 6V w CZ masz od razu prad staly ( WSK 175 miala o ile pamietam maly alternator ) wiec zaden mostek ci niepotrzebny.

Potrzebujesz regulatora pradnicy, ograniczajacego ladowanie do chyba 7.2 V i zabezpieczajacego przy zmianie kierunku pradu ( z aku do pradnicy ) pradnice zwanego za moich czasow wylacznikiem pradu zwrotnego.

Mozna je jak sadze dostac zarowno w postaci elektro mechanicznej jak elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...