Skocz do zawartości

biały dym z wydechu


Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie doświadczeni, czy ten motor tak ma, czy coś nie teges :(

Na oględzinach u sprzedającego uruchomiłem FZ6 podobno po kilkunastodniowym postoju. Motor zapalił ładnie, silnik na moje ucho ładnie szumi, nagrzał się na wolnych obrotach z 15 minut wskazywana temp 83 stopnie na podwórku 7 stopni na plusie, a z wydechów jakiś taki biały dymek na wolnych go nie widać ale wyżej od razu jest. Czy to charakterystyczne dla FZ6 S2 czy może ciecz chłodnicza idzie w cylindry, po oleju tego nie widać, czy może po dłuższym postoju podobnie jak w aucie tak po prostu jest. Dziwne bo moto pracowało ze 20 minut wydech się nagrzał, a dymek przy przygazówce cały czas :(

Motor z 2007 roku licznikowy przebieg 26 tys km, ale mimo, że zadbany to pewnie ze 20 tys odwinięte bo z Włoch sprzęt.

Z góry dziękuje.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 7C na zewnątrz to na bank leci para z rury...ale przy nagrzanym motocyklu nie koniecznie.

Wystarczy podjechać do najbliższej stacji diagnostycznej i powiedz by ci zbadali spaliny. Wszystkiego się dowiesz w 10minut a wydasz 30zł

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakieś kłębowiska dymu jak by z dwutaktu z za dużą ilością oleju w benzynie, ale taki biały z przejrzystością w zasadzie bezwonny dym w nie dużych ilościach,bez kropli czy rozbryzgów jeśli coś białego do wydechu przytknę. Nigdy nie widziałem dymu z 4 taktu w motocyklu ;), tzn uwagi nie zwracałem :) coś mnie po prostu zaniepokoiło, a motorek bardzo ładny 2007 FZ6 S2 po negocjacji do kupienia za 14000zł bez cech wskazujących na duży dzwon, chyba , że się mylę bo na szkle lampy nie ma żadnych oznaczeń literowych, ani cyfrowych, tak jest na oryginale w FZ6 S2 ???

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalna sprawa po prostu spaliny wychodzące na zewnątrz z tłumika mają wyższą temp. od powietrza i tak będzie. A kto powiedział ci że ten dymek to wilgoć??? przyłóż garść do wydechu, przekazuj i jak będziesz miał rosę na dłoni to znaczy że to wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...