Skocz do zawartości

Wysokie obroty


To_masz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, parę dni mnie nie było- wróciłem.

 

Przy kręceniu kierownicą żadnych drgań gazu,

linki sprawdziłem, obie w porządku- nie są za bardzo naciągnięte, nic nie zahaczają (wymienione były w czerwcu na nówki sztuki).

 

W niedzielę jeździłem: obroty zaczynają skakać dopiero po 10-15 minutach jazdy, wtedy nawet z wysokich podczas jazdy nie schodzi płynnie tylko potrzebuje dłuższej chwili. Dodatkowo przy szybkim maksymalnym odkręceniu manetki zaczyna prychać..

 

może lewe powietrze łapie? jak myślicie?

 

dzięki za dotychczasowe podpowiedzi, czekam dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pacjent- Bandit 600, przebieg 68000km.

objawy- zatrzymuję się np. na światłach, wrzucam luz, a sprzęt sam często "podskakuje" ponad 2000 obr i tak sobie je nierówno trzyma. Ssanie wyłączone, sprzęt ciepły. Obroty wracają do swoich naturalnych(ok.1400) gdy manetkę dociskam mocno w stronę odwrotną do odkręcania gazu.

Serwis gaźników był robiony ok. 6000 km temu.

Recepta? Pomysły co to może być?

 

 

Na pewno wina leży po stronie układu zasilania, ja proponuję zrobić kompleksów-kę i przy okazji sprawdzić króćce ssące i przepustnice(czy nie mają luzów) i powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może linka nie wraca całkowicie z powodu:

1] przyczyna w manetce

2] zardzewiały pancerz linki

3] słaba sprężyna przy dźwigni gazu, do której mocowana jest linka pociągająca przepustnice w rejonie silnika

4] przetarty/pęknięty drucik linki w pancerzu - zadzior

Najpierw sprawdź pkt 3.

Na postoju dodaj gazu i sprawdż czy dźwignia z linką przy silniku wróciła na swoje miejsce. Pociągnij dźwignię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...