Skocz do zawartości

Remont silnika WSK 175 Kobuz


czarekmbx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75d2101170939b12.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34248b4a1a138a4c.html

Resztki tłoka znalazły się pomiędzy polówkami wału i zablokowały silnik. Silnik został przepałowany na zimno i się zrobiło :banghead: tylko czy przez to tłok mógł się ułamać?

 

Gładź cylindra nienaruszona, wiec tylko kupie nowy tłok z pierścieniami tylko teraz gdzie kupić i jaki polecacie?

 

Następny problem: przy szybkiej zmianie biegów trójka nie wchodzi tylko wbija się luz, następne podciągnięcie dźwigni powoduje wbicie 4, czyli z 2 na luz z luzu na 4. Przy spokojnej zmianie biegów takie coś nie ma miejsca, biegi wchodzą gładko i bez zgrzytów, wodziki są proste i nie wytarte, co może być nie tak?

 

Kolejny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11d7257d73ea91ea.html

W gaźniku od strony filtra powietrza ten mały otworek nie ma pełnego prześwitu, widać tak tak jakby pozostałość po odlewie, usunąć ja czy pozostawić tak jak jest?

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok dostał z korby w dolnym położeniu i się narobiło. Pewnie jest trochę dłuższy niż oryginalne tłoki, stąd taka kupa wyszła. Tłoki dostaniesz tylko współczesne raczej więc wyboru wielkiego nie masz. Almot albo Impex z mojej mieściny. Chyba że będziesz polował na fabryczny tłok, czasem się pojawiają na allegro ale rzadko.

 

Jakbyś chciał to mam 2 nowe, nie używane, fabryczne głowice ZMD do WSK175. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wodziki w niczym nie pomogą. A tłok szlag trafił nie dlatego ze był za długi tylko dlatego że ktoś nie poprawnie złożył ten silnik a dokładnie skopał pasowanie tłok sworzeń panew. Dalej składaj silnik młotkiem to więcej takich rzeczy zobaczysz.

 

 

Gaźnik wymień na ikova od jawy 350 TS, tylko broń cie panie boże nie od CZ 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim, dzięki ale nie potrzebuję :biggrin:

 

wueska, ja ten silnik mam pierwszy raz na stole także ja nic w nim młotkiem nie składałem i nie wiem skąd takie przypuszczenie, że ja tak robię :banghead:

 

Na tym tłoku było zrobione sporo km i nic się nie działo dopiero teraz się posypał, a tłok to chyba nawet jest jeszcze oryginał wiec nie ma mowy o tym żeby był dłuższy jakiś. Będę próbował polować na oryginał tłok.

 

wueska napisz dokładniej co masz na myśli z tym pasowaniem tłok sworzeń panew, żebym teraz ja takiego błędu nie popełnił bo będzie kiszka.

 

Gaźnika nie będę zmieniał bo ten jest ok, no chyba że jawowski jest jakiś lepszy??

 

Co do tych biegów, rozebrałem cały ten automat i jedna rzecz mnie zdziwiła, czy w na tym wałku od biegów nie powinno być jakieś tulejki żeby to w miarę z małym luzem wchodziło w karter? Bo ja nic takiego nie mam i otwór w karterze jest sporo większy niż średnica wałka, czy tak ma być?

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem albo ja opisałem to niewyraźnie. Napisałem, że gdy chce wbić 3 to wpina się luz i to chyba ten miedzy 3 a 4 biegiem bo po ponownym podniesieniu dźwigni do góry wpina się 4, nie ma tak że wepnę 3 jadę i mi wyskakuje.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj pare fotek tej skrzyni biegów i miejsca brakującej tulejki zdjęcie po 1 może tam było łożysko igiełkowe jak w cz 350 albo po 2 na wałkach zębatek skrzyni biegów łożyska są stare i mają luzy

sprzęgła {zrób zdj tarcz sprzęgłowych ,mocowań} może rozwaliło łożysko igiełkowe dlatego też tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...