Skocz do zawartości

"Konkurs" na najlepsza tekstylna kurtke turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Ja śmigam prawie 5 sezon w komplecie Vanucci all terrain. Od błota i upału po mróz i deszcz i chwale sobie bardzo... Dziwi mnie też brak na liście RALLYE 2 PRO...

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rukka i HeinGericke na pewno pierwsza klasa, szczególnie jeśli zamierzasz użytkować kurtkę przez najbliższe 15 lat...:)

 

Hein Gericke i 15 lat :icon_mrgreen: :notworthy:

 

Kwestia ile km robi sie rocznie

 

Ja wybrałem Held GTX-7 ze względu na świetny stosunek ceny do jakości. Membrana reissa daje rade,

 

Raisa to niestety najgorsza z membran.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial bym inaczej,

 

BMW z membrana C- shell ( szyszka ) cena cos kolo 640,- € nazwy modelu nie pamietam.

 

Drugie miejsce Rukka. wszystko inne to polsrodki.

 

:crossy:

 

 

nie masz racji. obstawiam ze nie wiele kurtek przerzuciłeś skoro tak piszesz. ja mam modeke montana pro. cena cos kolo 700 zł tak wiec nie spodziewałem sie rewelacji a tu prosze. zero totalnie zero przemakania co zaskoczyło mnie maksymalnie. dwa pełne dni w ulewie (1300km deszczu) w tym roku powtórka (ok 900km) i nigdzie nie przemokła.

 

przyklad z tego roku. mamy kolege "przy kasie" i to mocno, maniak BMW ( ma 4 sztuki) i nawet majtki ma sygnowane znakiem BMW - nie żartuje. Kombinezon oczywiscie tejże marki za jakieś niebotyczne pieniądze i niestety moja, będąca jak to mowissz półśrodkiem kurtka modeka, nie przemokła a on wyglądał jak po kompieli.

 

nie krytukuj jak nie miałeś bo wiedza z gazety to troche za mało.

 

pomijam ze MOTORRAD nie dopuszcza innej produkcji jak niemiecka do ewentualnego zwycięstwa w teście a BMW to już w ogole nawet promy kosmiczne ma najlepsze tak wiec ich testy sa totalnie nie miarodajne. przyklad to tegoroczne alpenmaster.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chcialem zapytac o kwestie wypinanej membrany - z racji na male doswiadczenie nie wiem czy jest to konieczne (moze dobre membrany - pytanie ktore sa dobre - nie musza byc wypinane bo sa dostatecznie oddychajace ?)

Nie jest to konieczne ale cholernie przydatne latem. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW z membrana C- shell ( szyszka ) cena cos kolo 640,- € nazwy modelu nie pamietam.

 

nie kupujcie ciuchow BMW bo oni sprowadzaja to z chin i daja tylko logo. sygnowanie kaskow ktore sa calkowicie z dupy logiem BMW jest nie w porzadku wzgledem wszystkich motocyklistow.

nie kupujcie tego !!!

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji. obstawiam ze nie wiele kurtek przerzuciłeś skoro tak piszesz.

 

nie krytukuj jak nie miałeś bo wiedza z gazety to troche za mało.

 

Oczywiscie, ze niewiele ich w zyciu przezucilem ! Wiesz dlaczego ? Po prostu niemam ochoty na experymenty przy ktorych narazony jestem na straty. Kupuje raz a porzadnie - to najtaniej.

 

Rukka'e ktorej uzywam od dwoch lat. Co najsmieszniejsze jak do tej pory nigdy nie jechalem w niej w deszczu :icon_mrgreen: przynajmniej takim aby warto bylo o nim wspomniec.

 

Pomine juz fakt, ze mam paru znajomych ktorzy tez w slipach nie jezdza i tez w zyciu pare ciuchow zmienili. Opinie sa rozne, sa tacy ktorzy przyznaja sie do bledu w zakupie, innym wstyd i robia dobra mine do zlej gry. :icon_mrgreen: O fakcie chwalenia swojego juz nie wspomne.

 

pomijam ze MOTORRAD nie dopuszcza innej produkcji jak niemiecka do ewentualnego zwycięstwa w teście a BMW to już w ogole nawet promy kosmiczne ma najlepsze tak wiec ich testy sa totalnie nie miarodajne. przyklad to tegoroczne alpenmaster.

 

Bart, zanim zaczniesz na forum wyglaszyac teorie spiskowe, to zaznajom sie najpierw z ich artykulami. Od kiedy Rukka jest niemiecka ? Mimo tego zajmuje najwyzsze notowania, zawsze w tescie sprawdzane sa ciuchy roznych firm i nie zawsze zwyciezca jest produkt niemiecki. Masterbike, nie bede sie wypowiadal, jak w zeszlym roku zwyciezylo Suzuki to bylo cacy, zwwacieza BMW i jest Beeeee :icon_mrgreen: Sprawdz moze ranking testow dlugodystansowych, o dziwo BMW jakos nie jest na pierwszym miejscu, za to Harley :icon_mrgreen: - masz wiec racje - nie miarodajne.

 

nie kupujcie ciuchow BMW bo oni sprowadzaja to z chin i daja tylko logo. sygnowanie kaskow ktore sa calkowicie z dupy logiem BMW jest nie w porzadku wzgledem wszystkich motocyklistow.

nie kupujcie tego !!!

 

Tak samo jak i czesc Alpinestars, Dainese, , Modeka z Pakistanu, czy jeszcze paru innych producentow :icon_mrgreen:

 

Zanim zaczniesz klapac bezmyslnie po klawiaturze to moze dowiedz sie u kogo BMW produkuje helmy - Firma Schubetth sie klania ale ta poewnie tez w/g Ciebie ma korzenie w Chinach :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze rukka nie jest nazistowska. chodzilo mi o produkty spod znaku BMW konkretnie.

 

tendencja do chwalenia ponad wszystko bmw jest i to mocna tylko czasem jest taka przepaść ze nie moga się zbłaźnić. poza tym rok temu wygraal honda nie suzuki.

 

nie moge mowic o mojej kurtce ze jest kiepska bo jestem z niej zadowolony. nie mowie tez ze jest lepsza od produktow rukka bo raczej nie jest ale ze nie mialem rukki to sie nie wypowiem.

 

generalnie wkurwiaja mnie teksty typu " wszystko inne to pólśrodki" jak nie miałes innych i piszesz tylko zeby napisać. widomo ze sa rozne produkty w roznych klasach jak we wszystkim i trzeba wziąc pod uwage w jakich warunkach bedzie sie to stosowało bo po co chlopakowi na miasto kurta wyprawowa?? bzdura i tyle.

 

a co do błędów to wiem ze juz nigdy nie kupie spodni z membrana na stałe bo jest w nich za gorąco.

 

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak i czesc Alpinestars, Dainese, , Modeka z Pakistanu, czy jeszcze paru innych producentow :icon_mrgreen:

doskonale o tym wiem, polski redline zaopatruje sie u tego samego dostawcy co dainese... i co z tego, pakistanska skora i tak jest najlepsza...

 

Zanim zaczniesz klapac bezmyslnie po klawiaturze to moze dowiedz sie u kogo BMW produkuje helmy - Firma Schubetth sie klania ale ta poewnie tez w/g Ciebie ma korzenie w Chinach :icon_mrgreen:

to tylko potwierdza to co mowilem, w tamtym roku kilku kolegow bylo na testach w hali produkcyjnej u araja, porobili nielegalne filmiki jak dzialaja te kaski. jedno wiem napewno, nigdy nie kupie szuberta a kask BMW to mozna uzyc jako nocnik co najwyzej...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o produkty spod znaku BMW konkretnie.

 

tendencja do chwalenia ponad wszystko bmw jest i to mocna tylko czasem jest taka przepaść ze nie moga się zbłaźnić.

 

Raz, ze dla BMW szyje Rukka :biggrin: Dwam, nie mowie, ze wszystko co BMW to cod miod i orzeszki. Podalem jeden konkretny przyklad tej kurtki ( i spodni ) oprocz tego ich Atlantis II i III jest naprawde dobry, niczego innego bym osobiscie nie kupil.

 

generalnie wkurwiaja mnie teksty typu " wszystko inne to pólśrodki" jak nie miałes innych i piszesz tylko zeby napisać. widomo ze sa rozne produkty w roznych klasach jak we wszystkim i trzeba wziąc pod uwage w jakich warunkach bedzie sie to stosowało bo po co chlopakowi na miasto kurta wyprawowa?? bzdura i

 

Wyluzuj, z wiekiem dochodzi sie wlasnie do tego, ze sa to polsrodki, O ile dzisiaj jestes przychylny robic experymenty tak z wiekiem sie to zmieni, zwlaszcza, ze roznica w cenie nie jest sz taka duza. ( nie mowie tu o topowych modelach Rukka'i.

 

doskonale o tym wiem, polski redline zaopatruje sie u tego samego dostawcy co dainese... i co z tego, pakistanska skora i tak jest najlepsza...

 

Osobiscie nie mam nic przeciwko skorze z Chin, Indi, Paakistanu czy innego mocarstwa, o ile odpowieda moim wymaganiom. Mialem w rekach kilka roznych skor najrozniejszego pochodzenia, reszta to technologia produkcji, design, protektorow i nici ktorymi sa szyte. Inna kewestia jest rowniez ich estetyka wykonania, za ktora polacisz wiecej.

 

jedno wiem napewno, nigdy nie kupie szuberta a kask BMW to mozna uzyc jako nocnik co najwyzej...

 

Nikt Cie przeciez nie zmusza ! Jednak takie pitolenie jak w poscie wyzej, sorry.

 

Kazdy sugeruje sie czyms innym, Ja wierze w wyniki testow ktore robia Niemcy, testy angielskie nie sa dla mnie miarodajne. Helmu nie kupuje sie ze wzgledu na marke czy modelu, helm musi dobrze lezec na glowie.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyluzuj, z wiekiem dochodzi sie wlasnie do tego, ze sa to polsrodki, O ile dzisiaj jestes przychylny robic experymenty tak z wiekiem sie to zmieni, zwlaszcza, ze roznica w cenie nie jest sz taka duza. ( nie mowie tu o topowych modelach Rukka'i.

 

 

a kupowanie teoretycznie sprawdzonych marek jednak produktów z ich niskiej polki a nie topowych to nie jest eksperyment?? jak dla mnie jeszcze wiekszy niz kupienie topowego modelu marki z teoretycznie niższej połki. pamiętaj ze zgodnie z powiedzeniem "uczeń madrzejszy od mistrza" mozesz się zdziwić.

 

Dla mnie takim przykladem jest uwielbiony przez polaków VW. miałem to to i ani ładne ani wygodne ani solidne. co chwile sie walilo a kupilem nowego. pomijam zamiłowanie do konsumpcji oleju.

 

czasy sie zmieniaja tak więc nadeszla też pora na zmiane stereotypów albo jak kto woli otwarcie umysłu na nowości a nie tkwienie w ciemnogrodzie

 

mowisz ze z wiekiem sie do tego dochodzi?? a moim zdaniem to efekt dziadzienia i strachu przed nowym, lepszym. ;)

 

Druga sprawa jesli kurtka jest wygodna, nie przemaka, dobrze się trzyma, jest funkcjonalna i ciepła to gdzie tutaj półśrodek?? no chyba ze ktoś ci powiedział ze tak wlasnie masz pisac ;)

 

a co do kasków schubertha to moze one i dobre ale wyglądają tragicznie, jak z lat 70tych a po wlożeniu na głowę faktycznie poczułem się jak w nocniku. jezdzić w tym nie jezdzilem ale dobrego wrażenia to to na mnie nie zrobilo. mowa o szczękowcu C2 czy tam C3.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z przemakalnościa tej kurtki jest troche kłopot. słabo trzyma. poza tym jest krotka i w dalsza droga to troche slabe rozwiązanie. poza tym jakośc wykonania samej marki jest na prawde porządna. mam spodnie i pod tym wzgledem pierwszy sort

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...