Skocz do zawartości

WROCLAW - Plan Manewrowy


vinyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakies miejsca we Wrocku typu otwarty plac manewrowy, gdzie mozna przyjechac i jeszcze raz pocwiczyc bezpiecznie slalomy, osemki, hamowanie awaryjne itp ? Nie musi to byc specjalny plac do tego celu, moze byc jakas po prostu pusta przestrzen z nadająca sie nawierzchnia.

Edytowane przez vinyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może co do miejscówek to Ci nie pomogę, ale skoro chodzisz na kurs to powinieneś powiedzieć im, że chcesz poćwiczyć na placyku :) Ja osobiście jakieś 4-5 godz. jeździłem na placu i 90% w tym czasie to ósemka ;) Możesz potrenować na jakimś parkingu pod marketem, ale to po zamknięciu :buttrock:

Edytowane przez tomis69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj instruktora ze szkoły jazdy jak facet jest wyporządza to Ci pozwoli pośmigać swoim sprzętem.

Ja na kurs raz swoja CBR podjechałem :D tylko zobaczyłem uśmiech i podniecenie gościa - 1 klasa instruktor :) nawet sie przejechał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżę trochę temat... pojawił się jakiś nowy plac lub ktoś kto zna takowy w okolicy Wrocławia? Już dawno po egzaminie więc instruktora nie zapytam... Nie sprawdzałem jeszcze jak z marketami ale czy ochrona nie robi z tego problemów etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tor na rakietowej - 30zł za wjazd. Niestety coraz trudniej się wbić na niego, bo w całości wynajęty. Innego dobrego miejsca nie znam - też szukam.

 

Ktoś polecał kiedyś rondo na końcu Koziej, żadnego ruchu, ale jak dla mnie za wąskie, wysoki krawężnik i za dużo piasku (gdy byłem). Rondko koło Decathlonu na Bielanach jest w porządku, jeśli chcesz się pokręcić w kółko w lewo - wewnętrzny pas (z trzech) jest prawie zawsze wolny, ale samochodów też zazwyczaj sporo. Parking przed Auchan jest duży i daleko od sklepu często pusty, ale trzeba uważać, czy ktoś samochodem nie przecina. No i jeżeli chcesz poćwiczyć np. ósemkę to trochę głupio, jak się ludzie gapią.

 

Raz byłem w jakieś święto narodowe pod Tesco - miodzio. Miejsca od cholery, nawet hamowanie ze 100 można było poćwiczyć. Ale przede mną przyjechało jakiś dwóch kolesi na moto w tym samym celu i chyba się stuknęli, bo czekali z markotnymi minami na lawetę.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ósemka jest mi akurat już najmniej potrzebna... :)

 

w takim razie sprawdzę to co _Ra_ napisał... o tym rondzie na Koziej też słyszałem mam mega blisko więc pewnie podjadę sobie sprawdzić. Z tego co widzę na mapach to parking na bielanach jest o tyle lepszy, że asfalt a nie kostka jak w przypadku Magnolii... i faktycznie jest tam kilka fajnych rond (przynajmniej tak wyglądają z góry ;) ). Jakbym jechał to jakoś pod wieczór wtedy mam nadzieję, że ruch jest mniejszy i będzie dało się poćwiczyć... nie robiąc sobie ani nikomu krzywdy...

 

Tor na Rakietowej pewnie kiedyś odwiedzę... ale muszę się trochę ogarnąć wcześniej ;)

 

Dzięki za podpowiedzi!!

Edytowane przez bartek_chab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal polecam rakietową - szczególnie początkującym. Tor to to jest tylko z nazwy - ot parę uliczek o różnej nawierzchni bez krawężników. Np na największym "rondzie" można sobie złożenie poćwiczyć przy 50-60kmh. Właśnie na początek miejsce jest najlepsze - potem pewnie zaczyna być zbyt nierówno i zbyt wolno.

 

Ósemka narysowana jest na parkingu przy Bustyrzyckiej (parking obok Hydralu) - można tam śmialo ćwiczyć.

 

W którym miejscu dokładnie? Bo patrząc na zdjęcia satelitarne, to w ogóle nie widzę, gdzie by to miało być, a tej okolicy nie znam,

 

Edit: Znalazłem:

http://maps.google.c...Poland&t=h&z=20

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rond mogę polecić to na granicznej w drodze na lotnisko,

nowiutka nawierzchnia, szerokie, bez poziomych znaków, a wieczorkiem już ruch bardzo mały (ale ciągle jakiś jest więc trzeba uważać).

kiedyś kręciłem się przez 20min ciągle w kółko :)

 

edit:

http://maps.google.com/maps?q=51.109682,16.924153&hl=en&num=1&t=h&z=18

Edytowane przez pitersky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tnij.org/qd3o

 

nawet fajna miejscówka z dobrym asfaltem. Ale na hamowanie awaryjnie zdecydowanie za mało miejsca.

 

Niedaleko jest parking Polaru tam też można coś pośmigać ale raz byłem tam ponad godzinę i ktoś zadzwonił po policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...