Skocz do zawartości

Rozjechał mnie TIR


saska251
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre wypowiedzi kolegów doprowadzają mnie do istnego szału! Ewidentnie widać że z 50% z was nigdy nie było w kabinie ciągnika siodłowego (nie TIRa).

A możliwość rozejrzenia się co jest przed tobą istnieję i psiałem o tym wcześniej, a po 2 NIE RUSZA SIĘ NA CZERWONYM! Co nie zmienia faktu, że kolega z moto nie jest święty.

 

Moze i wypowiedzi doprowadzaja Cie do szalu ,ale co zrobic jezeli mylisz sie w 2 kwestiach.

1; nie wszystkie scanie maja lustro z przodu.Wczoraj jezdzilem "R580"ktora miala tylko boczne gorne. Premiumki z tego samego rocznika tez maja roznie,wiec nie jest to takie oczywiste jak Ci sie wydaje..

 

2;czerwone swiatlo w mysl przepisow ZABRANIA WJAZDU NA SKRZYZOWANIE ,a nie ruszania.

 

Co do zagladania przed maske to nikt nie bedzie cwiczyl "pajacykow"wstajac zeby zobaczyc czy nic tam nie "wlazlo" .

Jezeli dodatkowo przed skrzyzowaniem jest przejscie dla pieszych to staje sie poprostu w takiej odleglosci od pasow by widziec cale przejscie.

 

Szkoda ,ze zaden z instruktorow obecnych na forum nie zabral do tej pory glosu w temacie i nie podal jakiejs wykladni przepisow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niee, na szczęscie miał miękkie plastiki i pustą przestrzeń nad nimi. Ja stałem jakieś 45stopni do niego (dlatego mnie nie widział) więc jak mnie puknął, to moto się położyło na bok, przygniotło mi nogę trochę, a plastiki się poddały.

 

 

mnie uderzył cieć zderzakiem osobowym autem, to mi felge wykrzywiło a jego zderzak cały był...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje doswiadczenia z TIR-ami sa bardzo pozytywne. Trasa Sochaczew -> W-wa. Jechalo okol 10 tirow jeden za drugim w tempie 60 km/h. Po wyprzedzeniu pierwszego reszta jak jeden maz zrobila mi miejsce poprzez zjechanie lekko na prawa strone. Pewnie na CB poszlo info.

 

Jadac puszka czesto mi sie zdarza ze pusci migacz ze droga wolna i mozna wyprzedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ,że możemy ubiegać się o odszkodowanie za moto ale także za zdrowie utracone w wypadku. Są to konkretne pieniądze dla uczestnika wypadku. Wiem bo się zajmuje takimi odszkodowaniami. Gdyby jakieś pytania to śmiało.

Miałeś wypadek pomogę uzyskać odszkodowanie zdrowotne 501-629-877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saska , pole position nie jest od spania .Jezeli już nie ma pieszych na przejściu to olej światła ,przejedź za pasy tak żeby cie tirolot widział , i ruszaj razem z tłumem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...