Skocz do zawartości

Wysokość Bieżnika NOWYCH Opon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie..

Czy jest jakas lista w pdf, czy strona z tabelkami odnośnie:

 

Ile mm bieżnika maja nowe opony.. ?

 

Przykładowo: nowa Pilot Power ma okolo 5mm a Pilot Road 2 ma nowa okolo 7-8mm .. bieżnika.

Nie wiem jak wyglada sprawa z 2CT..

Czyli nie wszystkie nowe opony maja po tyle samo mm..

 

Z gory dzieki za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie..

Czy jest jakas lista w pdf, czy strona z tabelkami odnośnie:

 

Ile mm bieżnika maja nowe opony.. ?

 

Przykładowo: nowa Pilot Power ma okolo 5mm a Pilot Road 2 ma nowa okolo 7-8mm .. bieżnika.

Nie wiem jak wyglada sprawa z 2CT..

Czyli nie wszystkie nowe opony maja po tyle samo mm..

 

Z gory dzieki za pomoc..

 

Nie widziałem takiej tabeli... Czemu miała by służyć? Wiadomo że niektóre mieszanki zużywają się szybciej niż inne więc co z tego że jakaś opona ma 7mm bieżnika a inna 4mm jeśli ta pierwsza jest z super miękkiej mieszanki, która zostanie na asfalcie 2 razy szybciej niż pierwsza? Bardziej miarodajne były by testy zużycia opony w km.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy oponie 7 mm bieżnika będzie to twarda mieszanka i podniesiesz to o 2 mm więcej to opona będzie miała bardzo złe własności jezdne bo będzie się odkształcać. Więc nie bądź pazerny, opony mają tyle ile mieć powinny i jak pisze przedmówca to lepiej sprawdź dane użytkowania a przede wszystkim dopasuj twardość i rodzaj bieżnika do swojego moto i stylu jazdy. Bo raz oszczędzisz i będziesz plastiki malował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy... oszczędzajmy na wszystkim ale nie na oponach....

To w motocyklu stanowi 60 % bezpieczeństwa.

Pilot Power - w R1 jak dla mnie świetna guma, świetnie sobie daję rade nawet przy niższych temp. Na pewno sobie założę taką na wiosnę, bo mi się skończyła...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z Wami..

 

Pilot Route 2CT ma 7mm nowa.. Wytrzymuje 2 tyle co Pilot Power.

Poza tym Pilot Route to opona sportowo-turystyczna a Pilot Power - Sportowa.

Od dlugiego czasu jezdze na Pilot Power.. zwyklej i 2CT. Jak i na Pilot Roucie ktrora wcale je duzo jej nie ustępuje.

 

devilwizard jak widac nigdy nie miales styczności z Pilot Routem.

A szkoda, bo zmieniłbyś zdanie.

Nie pytalem o dobor opony do moto tylko o tabelke z wysokoscia biezniaka nowych opon.

 

Nie bardzo rozumiem w czym Wasze posty maja pomoc.. Bo to niestety tylko offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot Road.

 

A więc co Ty opowiadasz za bzdety, że wytrzymuje dwa razy dłużej niż PP? Dwa lata temu ja na 954 miałem obute PP, Hunter PR w ZX9, zeżarło prawie tak samo. Minimalnie więcej mięsa zostałao na PR. A co do PP jak dla mnie gumy z dupy, pisałem już o tym w innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej tabeli nie bylo, niema i nie bedzie, producent ustala wysokosc bieznika w/g swojego widzimisie i modelu opony.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy może tak: zestawienia można robić, pytanie tylko kto i po co miałby na to tracić czas - skoro sama głębokość bieżnika jest kwestią zupełnie drugorzędną wobec zagadnienia trwałości czyli przebiegu

dla testowanych modeli opon, na podstawie głębokości bieżnika (jest podawana), np. motocykl w testach szacuje trwałość. ale to tylko niewielka partia modeli dostępnych na rynku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...