Skocz do zawartości

Używane przewody hamulcowe w stalowym oplocie.


faza20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przerwie zimowej mam zamiar wymienić standardowe przewody gumowe na coś ze stalowym oplotem - wstępnie myślałem o HEL.

 

Ostatnio znlazłem na Allegro coś takiego:

 

Aukcja Allegro

 

Teoretycznie przewodów w oplocie nie wymienia się bo nie starzeją się tak jak gumowe ale czy nie ulegają one jakimś innym uszkodzeniom, np. nieodwracalnym odkształceniom (jak widać te z aukcji przybrały już jakiś kształt).

 

Proszę o opinie na ten temat.

Edytowane przez faza20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jeśli były zdjęte z tego samego modelu do którego Ty potrzebujesz to nie powinno sie z nimi nic staći muszą pasować, to nie klocki cham. zamontujesz to zobaczysz czy sie nigdzie nie "pocą" itp, pewnie i tak zaraz rzucą sie teoretycy którzy Ci napiszą , że na hamulcach nie warto oszczędzać i jak chcesz stalowy oplot to tylko i wyłącznie nowy... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie zastanowił ile jest warte moje bezpieczeństwo i czy oszczednośc relatywnie niewielkiej kwoty jest warta ryzyka ??

 

podobnie jak z oponami

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uważasz że lepiej kupić nowe i sprawdzone. Nie oszczędzał bym na tym.

 

Hamulce to najważniejsza rzecz która powinna być w 101% sprawna i niezawodna

Edytowane przez barii

motocykliczny_450x60.jpg

Rozwiąż samodzielnie problemy z motocyklem lub skontaktuj się z mechanikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko na jakiej podstawie podwazacie bezpieczenstwo uzywanych przewodow ktorych konstrukcja jest prosta jak budowa cepa i albo ciekna albo nie.

Wlasciwie to uzywane sa bezpieczniejsze, bo testowane dluzej niz nowe ;)

Ja mam juz ze 2 lata przewody z allegro i wszystko gra.

Kupa stuntujacych ludzi lata na uzywkach/skuterowych/chujwiejakich, tluka stopale calymi dniami i slyszalem o jednym przypadku kiedy przewod sie zje*al [chinski z tego co pamietam].

No, ale jak ktos sie boi takich przewodow to niech kupuje nowe 3x drozej ;)

Ja nie widze zadnych przeciwwskazan, zakladajac, ze nie ma uszkodzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł używane vs ok 300 zł nowe

ja mam u siebie używki, wyjąłem je z rozbitka, stare przewody które miałem (gumowe) przeżyły 15 lat, w oplocie kosztowały mnie 20 zł więc nawet się nie zastanawiałem, w dodatku z tego co wiem niektóre marki dają na swoje przewody dożywotnią gwarancję

jeśli te z ogłoszenia nie są uszkodzone mechanicznie to bym brał

trzeba pamiętać że nowe nie zawsze może się równać dobre

 

załóż tylko nowe podkładki, dobrze odpowietrz układ i śmigaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niedawno wybuch przewód w oplocie - kupiony razem z moto, okazało się, że szprychy trochę go przytarły i gdy ćwiczyłem stopale nagle klamka zrobiła się miękka, a ja wylądowałem przedwcześnie. Dobrze, że nie przy awaryjnym hamowaniu.

Okazało się, że po przytarciu w jednym miejscu oplot zrobił się na tyle cienki, że nie wytrzymał zwiększonego ciśnienia w wewnętrznej teflonowej rurce - oba rozerwało, nagle i bez zapowiedzi.

Warto więc dobrze obejrzeć przewód - teraz wiem, że nawet drobne naruszenia struktury oplotu dyskwalifikują przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko na jakiej podstawie podwazacie bezpieczenstwo uzywanych przewodow ktorych konstrukcja jest prosta jak budowa cepa i albo ciekna albo nie.

Wlasciwie to uzywane sa bezpieczniejsze, bo testowane dluzej niz nowe ;)

Ja mam juz ze 2 lata przewody z allegro i wszystko gra.

Kupa stuntujacych ludzi lata na uzywkach/skuterowych/chujwiejakich, tluka stopale calymi dniami i slyszalem o jednym przypadku kiedy przewod sie zje*al [chinski z tego co pamietam].

No, ale jak ktos sie boi takich przewodow to niech kupuje nowe 3x drozej ;)

Ja nie widze zadnych przeciwwskazan, zakladajac, ze nie ma uszkodzen.

 

Zakładam że nigdy słyszałeś o zjawisku zmęczenia materiału, rozumiem że stosujesz też używane prezerwatywy - w końcu bezpieczniejsze bo już używane i sprawdzone :D

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że nigdy słyszałeś o zjawisku zmęczenia materiału, rozumiem że stosujesz też używane prezerwatywy - w końcu bezpieczniejsze bo już używane i sprawdzone :D

 

Tylko i wylacznie uzywane. A pozniej przewijam na 2 strone.

 

Tak jak bylo juz napisane - wiekszosc oplotow ma wieczysta gwarancje.

Jak zwykle na forum wszyscy wszystko wiedza najlepiej i na wszystkim sie znaja ;)

A najbardziej na tym czego nie probowali.

Bez przesady panowie - hamulce sa wazne, ale kawalek teflonu i stali to nie sa kosmiczne technologie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...