Skocz do zawartości

Obsługa podnośnika


kawa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie o podnośnik do Suzuki GSX 650F

 

* Czy muszę mieć dwa podnośniki do podniesienia PRZODU i wyjęcia koła do wymiany opony.

 

* Najpierw trzeba podnieść tył i następnie przód, jak podaje sprzedawca?

 

* Jeśli tak, to czy na tych podnośnikach może moto zimować?

 

http://moto.allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-stojak-do-motocykli-i1284015655.html

 

Będę wdzięczny za wyrażenie opinii w tym temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki podnośnik i żadna rewelacja.Jak masz jakieś droższe opony sportowe to jest sens zimowania na podnośnikach.Jeśli średniej klasy to po prostu wystarcza przetoczyć co miesiąc moto aby zmienić punkt podparcia aby opona w jednym miejscu nie dostała tzw placka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden na tył. Podnosimy tył potem łapiemy we 2 osoby za kierownice i podnosimy przód do góry a pod kolektory(czasami trzeba ściągnąć owiewki) wsuwamy cokolwiek stabilnego... ja wsuwam kilka drewnianych klocków, nic się nie uszkodzi, i mamy dostęp do całego przodu a nie tylko koła.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jeśli chcesz podnieść jednocześnie. Natomiast jeśli chcesz tylko pod wymianę opony, możesz kupić jeden i łapy pod tył i przód, są wymienne, więc nie ma problemu.

 

Te podnośniki, które Ci podesłałem to jak dla mnie najlpesza relacja ceny do jakości, mam teraz już 3 rok i są tak za*ebiste, że aż za dobre jak na podnośniki za 115 zeta :biggrin:

 

Tych z Twojego linku nie bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie o podnośnik do Suzuki GSX 650F

 

* Czy muszę mieć dwa podnośniki do podniesienia PRZODU i wyjęcia koła do wymiany opony.

 

* Najpierw trzeba podnieść tył i następnie przód, jak podaje sprzedawca?

 

* Jeśli tak, to czy na tych podnośnikach może moto zimować?

 

http://moto.allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-stojak-do-motocykli-i1284015655.html

 

Będę wdzięczny za wyrażenie opinii w tym temacie.

Każda sroczka swój ogonek chwali. Mam trzy moto idwa dokładnie takie same podnośniki. Jestem z nich b. zadowolony. Dlaczego? A no dlatego, że każdy mój motong, ma inne szerokości wahacza, inny rozstaw kół. Musiałbym mieć do każdego po dwie sztuki, czyli sześć. Mam dwa. Faktem jest, że na początku b. mnie irytowały. Zwłaszcza ustawianie odpowiedniej szerokości. Teraz mam opisane na podziałce, jaki rozstaw do którego i nie ma najmniejszego problemu. Natomiast, jeżeli chce podnieść cały motocykl, to używam do tego windy hydraulicznej, którą to, warto zawsze mieć. Może ona zastąpić wszystkie lewary razem wzięte. Niemniej, kosztuje ona znacznie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony jest bardziej stabilny.Srebrny dużo mniej ale ma większą regulację.Na jednym i drugim wymiana przedniego koła jest możliwa ale trzeba bardzo uważać.Ten podnośnik jest ok. można na spokojnie robić swoje ber ryzyka że moto zleci ze stojaka. http://podnosniki-motocyklowe.pl/item10_po...-_komplet.html#

Edytowane przez sgregor242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mongor, chyba nie do końca jesteś w temacie obeznany bo jak Włecha pisze, większość podnośników jest regulowana, ja przynajmniej takich nieregulowanych jeszcze na własne oczy nie widziałem. Moje są przetestowane na 600 i 1000, o dziwo pasują bo są na łapach regulowane :wink:

 

Spregor, a dlaczego trzeba bardzo uważać? Nie jedną wymianę opon na tych podnośnikach robiłem i trzeba być na prawdę artystą, żeby wypie*dolić moto. Przednie (tyczy się podnośników z mojego linka) to fakt, nie jest rewelacyjne rozwiązanie, ale z powodzeniem można ściągać bez strachu koło - samemu. Jeśli idzie o tylne polecałbym mocowanie pod rolki, te stalowe łapy są pokryte zbyt cieńką warstwą gumy i można nieźle sobie wahacz przeorać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...