Skocz do zawartości

Jak zamontować kufer do Hondy Varadero?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem kufer do Hondy Varadero 125. Jest to kufer, uniwersalny(Nie jest dedykowany). Jest taka sprawa. W tej Hondzie stelaż pod kufer jest w takim miejscu, że nie ma możliwości montażu kufra bez odkręcania stelaża. Tak o wygląda na motocyklu., a tak po zdjęciu stelaża z motocykla: Zdjęcie pierwsze, drugie oraz trzecie.. Co mi polecacie zrobić? Czy te stelaże są na tyle wytrzymałe, że można wyciąć dziurę w plastiku aby wkręcić te śruby mocujące? S może jakieś inne metody? :)

Dzieki za pomoc :notworthy: Pozdro

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Na zdjęciu masz już przykręcona płytę pod kufer do stelażu.

Co dalej chcesz zrobić?

Jeśli kupiłeś kufer chińskiej produkcji to bądź ostrożny bo pękają od zimna lub puszczają zaczepy.

Przeczytaj ten temat.

KLIK

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce to teraz zamocować na motocyklu, ale nie mam możliwości tego przykręcić bo nie ma dostępu do miejsca wkładania śruby(zaznaczone czerwoną elipsą)

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości co do stabilności montażu to dorób adapter z płaskowników metalowych, dzięki czemu będziesz mógł to solidnie umocować.

I faktycznie uważaj na chińskie kufry bo te lubią odpadać - sprawdzaj co jakiś czas czy na zamku i elementach klinujących nie pojawiają się pęknięcia bądź luzy. Najbezpieczniej jest przykręcić kufer na stałe, z pominięciem płyty montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że nie wiem jak mam to teraz przykręcić do motocykla.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem.Jak nie szkoda Ci płyty to zrób ładne nacięcia na śruby (pilnik w łapkę i pojechał bo wiertłem tam rzeźnię zrobisz) i tyle.Płycie nic nie będzie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter dobrze radzi, co ci po płycie jak nie przykręcisz stelaża.

Ale te zaczepki płyty cieniutko wyglądają od spodu stelaża. Takie blaszki lubią się odginać, szczególnie jak z pełnym kufrem pojeździsz po polskich drogach. Sugeruję dodatkowe rozwiązanie: w stelażu masz 6 otworów na śruby, po 3 w dwóch szeregach po bokach stelaża. To są otwory do dedykowanych płyt montażowych, np od Givi. Zobacz jakby się dało dokręcić płytę "uniwersalną" wiercąć dodatkowo w płycie otwory idelnie zgrane z tymi w stelażu. Śruba z dużym płaskim łbem od góry płyty, od spodu stelaża nakrętka samokontrująca z podkładką nadwymiarową, być może będzie potrzebny jakiś dystans. Myślę że wystarczą 4 skrajne. I wtedy będzie jak w firmowym mocowaniu. :wink:

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...