Skocz do zawartości

Sprzęgło Jaska


berts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czeeeee

 

serwisówka jest dostepna na stronie Jacota http://www.junak.riders.pl/junak.htm

podobnie zresztą jak i katalog czesci (ale widze ze kolega juz ją znalazł)... a w sprawie rolek no to nie wiem jak koledze to wytlumaczyc :| no bo one wspolpracoja z bieznią wcisnietą w kosz sprzegła ... hmmm no poprostu trzeba do tego dojsc doswiadczalnie albo podpatrzec u kogos :mrgreen:

 

herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

hęęęęę no jakbys mieszkal blizej sandomierza albo wroclawia to bym Ci pomogl poskladac ,bo jestem swierzo po remoncie swojego ..... a tak to naprawde ciezko jest opisac co i jak ma byc poskladane :?

 

zycze powodzenia i wytrwałosci :buttrock:

 

herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą nie wchodzić :| Wszak międzu bieżnie kosza sprzęgłowego a bieżnie osadzoną na zbieraku , potem to przykryć tą taką okrągłą podkładką (płaską stroną do kosza) natomiast wcięciem osadzić na półpierścieniach wsadzonych na wcięcie wałka głównego, nie wiem jak inni ale wg. mnie to pobawisz sie troszeczke :lol: (możesz posmarować troszeczke gęstym olejem tak by półpierścienie sie lekko przykleiły do wcięcia , inaczej musisz kupić słownik by opanować wszystkie nieocenzurowane słowa jakie wymienisz podczas tej czynności :buttrock: )

 

PS. Jeśli kupiłeś nóweczki rolki odet Skutera a sprzęgło ma wmiare dobre (niewyrobione bierznie) to może sie okazać że niewejdą bezproblemowo gdyż owe rolki są lekko nadwymiarowe. Skuter robi takie gdyż nikt masowo nie wykonuje tych bierzni a z czasem robił sie zbyt wielki luz. Dlatego jeśli nie wchodzą to sposobem może być lekkie (naprawde lekkie !!! ) rozszlifowanie bierzni (pamiętaj że rolki mają wchodzić ścisło tak by zbierak nie kołysał sie po osadzeniu na rolkach)

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl czy to nie będzie lekkie przegięcie ... Wszak przy czterech tarczach

sprzęgło niepotrafi sobie poradzić całkowicie z momentem występującym w silniczku junaka. Zmniejszenie ilości tarcz spowoduje częstsze ślizganie sie sprzęgła i zwiększy siły wystepujące na stalowe tarcze (pamiętaj że lubią sie wyginać szczególnie gdy sie nagrzeją ) Lepszym sposobem będzie zdobyć klamke o większym skoku , zadbać by grubość tarcz korkowych równa byłą 4,2 mm (i wszystkie równomiernie grube) tarcze stalowe niepowyginane , zbierak powinien obracać się względem kosza równomiernie , jeśli tak nie jest (jeśli kiwa sie na boki) to prawdopodobnie wine za to ponosi różna gróbość półpierścieni oporowych (w skrajnym przypadku bierznia łożyska). no i chyba najważniejsze to odpowiedni olej (polecany przez członków listy dyskusyjnej to od automatycznej skrzyni). Jak zadbasz o to wszystko to nie ma szansy by sprzęgło sie przegrzewało i puchło , nawet w korkach .

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem własnie te tarcze w skuterze(Dębica).Ich jakoś wykonania jest dostateczna w moim mniemamniu.Oryginalne tercze są bardziej dopasowane do kosza sprzegłowego,było niestety tak ze musiałem kilka tarcz na siłe wciskac.Kupiłem je tylko ze wzgledu na wygodnictwo,nie chciało mi sie wciskac tych koreczków i szlifowac na odp grubość.Jesli masz czas to raczej pobaw sie w klocki lego i powkładaj te koreczki.A jesli nie i masz kase to kup sobie tercze+pilnik płaski i tez bedzie oki

 

 

 

Czas to pienądz

Pieniądz to czas,

którego nigdy nie ma :D :D :namoto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...