Skocz do zawartości

Membrany w gaźnikach - czy regenerować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

No to koniec (na razie) tej nierównej walki z gaźnikami :)

Silnik pracuje ok., z jednym wyjątkiem. Mianowicie przy schodzeniu z obrotów, przedni gaźnik czasem "kicha". Na przejechane 25 km, zdarzyło się to 3 razy. Nie zależało to od prędkości obrotowej silnika, z jakiej się schodziło.

Ktoś wie, co może być tego powodem?

 

Ciekaw jestem, ile wytrzymają klejone membrany. Mam nadzieję, że zanim łatki się odkleją, nowe gaźniki będę już miał.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamontowałem nowe gaźniki. Zrobiłem synchronizację i jest wszystko ok.

No prawie. Mianowicie na przednim gaźniku, przy otwieraniu przepustnicy, podciśnienie rośnie wolniej, niż na tylnim. Oczywiście po chwili się wyrówna. Myślałem, że to wina zegara, ale podłączyłem do innego i jest to samo. Co może być tego przyczyną?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednyne co mi przychodzi to tylko różnica w ciśnieniu sprężania na garach, a tym samym podciśnienie przy suwie ssania. Sprawsz sprężanie.

Spoko do usług...

Będzie fajnie jak się gdzieś spikniemy na trasie i pogrzmimy razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ciśnienie sprężania będzie miało praktycznie niezauważalny wpływ na podciśnienie w kolektorach.

Jeżeli po dodaniu gazu ciśnienie jest różne a później się wyrównuje to sprawa może dotyczyć membran, jedna jest bardziej sztywna, lub kanał doprowadzający podcienienie do membrany może być delikatnie przepchany przez co reakcja na otwarcie gazu będzie wolniejsza i przepustnica sterowana membrana będzie się wolniej podnosiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko ok. :D

Podciśnienie na obu gaźnikach rośnie identycznie.

Rozebrałem wszystko ponownie i jeszcze raz gaźniki przedmuchałem.

Silnik chodzi o niebo lepiej niż na starych gaźnikach. :D

Na razie jeździłem trochę po mieście. Jak znajdę w weekend trochę czasu (nauka :buttrock: ) , to zrobię jakąś traskę i sprawdzę, jak się moto sprawuje na dłuższych przelotach. :buttrock:

 

Dzięki serdeczne za wszystkie rady!!

Pozdrawiam,

D.F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...