Skocz do zawartości

BMW M40


Tuzmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio mojej Basi bardzo klepały zawory. Taki już problem z tymi M40 silnikami, szybko zużywające się wałki i dźwigienki, poza tym nie sprawne hydrauliczne popychacze.

 

Spotkałem kiedyś w necie taki temat o ty jak uzdrowić stary silnik, zakładając części od bardziej dopracowanego modelu M43. Tam dźwigienki w styku z wałkiem są prowadzone poprzez rolkę. Rozwiązanie to ma wiele zalet, mniejsze tarcie, mniejszy opór, mniejsze zużycie. Różnica jest nawet w zwykłym kręceniu kluczem wałem korbowym.

 

Od teraz moja Basia pracuje bardzo cicho, nawet nie wiedziałem że m40 potrafi tak ładnie gwizdać.

 

Do zainstalowania dźwigienek od m43 potrzebne są do dorobienia specjalne adaptery, podkładki, między dźwigienkę a zawór.

 

Dodam tylko że mój wałek rozrządu był w tragicznym stanie, po zastosowaniu tych dziwigienek nadal pracuje, i nie zamierzam go wymieniać.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat :bigrazz:

mam ten sam problem

dawaj foty

wałka nie wymieniałeś?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat :bigrazz:

mam ten sam problem

dawaj foty

wałka nie wymieniałeś?

 

 

Fotek nie mam, niestety, szkoda mi było aparatu, brudne łapy itd.

 

Ale zrobię jak będę zaglądał czy wszystko się dobrze poukładało, na razie jeżdżę trochę testowo.

 

Co do wałka, niektóre krzywki są już widocznie zużyte. Nie chodzi o braki 1 cm :) , ale gołym okiem widać że jest niżej w środku niż na zewnątrz. Pozatym są wżery. Więc na zdrowy rozum, wałek do wymiany.

 

Po tej wymianie wałek odżył, przestał stukać. Jest co prawda pojedynczy cyk, zdaje się że któryś z kasatorów luzów nie daje już rady.

 

Jazda teraz to całkiem inna jakość, nie ma świerszczy pod maską, jest tylko gwizd z wydechu.

 

Jak masz pytania to wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...