Skocz do zawartości

Zabezpiecz swoj motocykl!


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze coraz czesciej widze naprawde drogie motocykle, ktore wpadaja w rece zlodziejom, uwazam, ze to chyba dobry pomysl zalozyc taki temat. Sa takie urzadzenia, po angielsku nazywaja sie trackery, ktore dzialaja na zasadzie wysylania sygnalu co jakis okres czasu, a w ten sposob pieknie na mapie co pare minut (powiedzmy 5) pokazuja aktualna lokalizacje naszego pojazdu. Typow jest kilka, sa takie co nadaja na kilku roznych czestotliwosciach, nawet na tyle potezne co potrafia sie przebic przez cienka warstwe olowiu (jesli profesjonalisci - bo tylko tacy to stosuja - go takowym przykryli). Sa rozne sposoby na ich podlaczenie, czesto na kable, jednak ja sam ostatio sie zaopatrzylem w taki z bateria, a w przypadku dokupienia dodatkowego pilota moge sam nawet do 5 minut sprawdzac skad nadawany jest sygnal.

 

http://www.mtrackonline.co.uk/

 

Ludzie, majac motocykl wart 30.000 zlotych lub i wiecej, nie oszczedzajcie 1.500zl.

 

Ten tracker to aktualnie chyba jedno z lepszych co mozecie posiadac. Posiada on wlasna baterie, nadaje na dwoch falach, radiowych i gsm. Nie jest podlaczany pod zaden akumulator, dzieki czemu mozna go schowac doslownie wszedzie. Dokupujac pilot mozna samemu w kazdej chwili sprawdzic gdzie znajduje sie nasz pojazd (przydatne kiedy akurat jestesmy w pracy) albo na calodniowym wypadzie. Nie chcac nalezec do ludzi zakladajacych temat w tym dziale, zastanowcie sie nad kupnem tego, aczkolwiek najlepiej gdyby nigdy nie byl wam potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl to nie samochód. W motocyklu tak naprawdę nie ma zbyt wielu zakamarków gdzie można by to zadekować. To raz. Dwa, jako OMC elektronik jestem przekonany, że skonstruowanie wykrywacza takowych trakerów nie będzie stanowiło większego problemu i każdy szanujący się złodziej w takowy się zaopatrzy.

Nie chcę nikogo zniechęcać do zakupu. Po prostu uważam, że dla złodzieja z prawdziwego zdarzenia taki traker nie będzie dużą przeszkodą. Póki co jedyne co pozwala spokojnie spać to AC.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jasne, juz ja to widze jak ktos wsadza to w opone... a potem co na wywazanie kol z tym idzie?? ;)

 

poza tym, ten system jest tylko trackerem, do tego pisze ze aby bateria dlugo dzialala system laczy sie jedynie 4-5 razy w ciagu doby...;)

brak czujek powoduje ze dla mnie jest nieoplacalny... a najlepsze jest to, jak te ich brytyjskie centrum zadzwoni na nasza policje i plynna angielszczyzna powie gdzie maja zatrzymac skradzione moto. jestem pewien ze sie dogadaja... :biggrin:

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to, jak te ich brytyjskie centrum zadzwoni na nasza policje i plynna angielszczyzna powie gdzie maja zatrzymac skradzione moto. jestem pewien ze sie dogadaja... biggrin.gif

Sestorme podal co jest w Angli...

A w Polsce masz odpowiednik tego urzadzenia. Nawet kiedys byl test tego w Gadzecie na TVN Turbo.

 

Co do skutecznosci podawali cos ok 90% odnalezionych samochodow.

Edytowane przez ivan161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trzecie temat w ciągu ostatniego czasu o zabezpieczeniach do moto.

Ktoś na forum oferował już tracery.Oparte jest to na karcie sim jakiegoś operatora.Sterujesz wysyłając sms.

https://ssl.allegro.pl/listing.php/search?c...r&change_view=1

 

Jak wszystko ma swoje plusy i minusy ale lepiej mieć niż nie.

Co do wykrywania to marny pomysł bo jak urządzenie jest uśpione to nic nie da ale zakłócić jak najbardziej można.

Nie każdy, kto ma motór to easy rider i nie każdy, kto kradnie motór to profesjonalista.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie produkują, ale był to git patent - cichy alarm. Nie wyje gdy kradną moto tylko wysyła SMS, łapiesz brechę od ławki i lecisz pedałom pokazać gdzie rumuny zimują.

http://www.datatool.co.uk/consumer/product...oduct=textalert

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy, kto ma motór to easy rider i nie każdy, kto kradnie motór to profesjonalista.

 

qurim, cichych alarmow dalej mozna sie doszukac. Nie bede zliczac ile ja ogolem mam zabezpieczen, wliczajac alarm, podwojne drzwi, czujniki ruchu i alarmy. Wole miec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...