Skocz do zawartości

Instruktor nauki jazdy - kategoria A i B Zdane!


mati_mot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu mękach i trudach w końcu się udało! Trzeba teraz jak najszybciej nabrać jakiejś praktyki co by się w klimat wkręcić:D

Nie chce mi się rozpisywać przebiegu egzaminu ale z 45 osób zdało nas 6. Z drugiej strony dziwi mnie to jak człowiek który popełnia 7 błędów w teście zasadniczym (praktycznie identyczne jak na prawko) może startować na instruktora? Bo i tacy byli. Teraz tylko zakupić moto bo co to za instruktor bez pojazdu?

Pzdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no ;) Brawo ;)

Na czym w ogóle polega egzamin na instruktora? Tzn. czym różni się od normalnego na prawko?

 

Co najmniej 3 lata prawo jazdy danej kategorii, średnie wykształcenie, badania psychologiczne, zaświadczenie o niekaralności i kurs. Egzamin zaś składa się z 3 części

 

1. Testy-(zasadniczy-podobne jak na zwykłe prawo jazdy) + pytania z psychologii dydaktyki i pedagogiki.

Możliwy tylko 1 błąd w danej kategorii

2 Wykład-Prezentujesz przed komisją losowo wybrane zagadnienie np. przecinanie się kierunków ruchu i przedstawiasz komisji jak byś przeprowadził ten wykład dla kursantów (Rodzaje, metod itd)

3 Plac manewrowy-Egzaminator wciela się w role kursanta i masz mu zaprezentować a następnie sprawdzić go pod kątem danego zagadnienie z egzaminu praktycznego podanego wcześniej przez niego. Kryteria wykonania zadania, sposób ich przeprowadzenia. wszystko jest szczegółowo sprawdzane i musi być wykonane w 100%

 

Tak to mniej więcej wygląda.

 

 

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze gdzie zdawałeś. Bo, co województwo, to wygląda to inaczej.

Egzamin wszędzie wygląda tak samo. Różnice są w zdawalności. Obecnie "najmodniejszy" jest Wrocław, bo umieścili w sieci całą bazę pytań z odpowiedziami.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin wszędzie wygląda tak samo. Różnice są w zdawalności. Obecnie "najmodniejszy" jest Wrocław, bo umieścili w sieci całą bazę pytań z odpowiedziami.

Jesteś w błędzie.

W Opolu, kandydat na instruktora wciela się w rolę instruktora, a później w rolę kursanta.

Musi zrobić prezentację sprawdzenia podstawowych elementów odpow. za bezp. ruchu drogowego, później prezentację jazdy po łuku i na końcu wykonać poprawnie manewr parkowania prostop., skośnego, czy jeszcze innego losowo wybranego.

Kolega mati mot napisał:

Egzaminator wciela się w role kursanta i masz mu zaprezentować a następnie sprawdzić go pod kątem danego zagadnienie z egzaminu praktycznego

Jest więc różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze gdzie zdawałeś. Bo, co województwo, to wygląda to inaczej.

 

Wybierasz sie na kurs ?

 

Egzamin wszędzie wygląda tak samo. Różnice są w zdawalności. Obecnie "najmodniejszy" jest Wrocław, bo umieścili w sieci całą bazę pytań z odpowiedziami.

 

Swiadczy jedynie o poziomie przygotowania i wiadomosci przyszlego kandydata, smiech na sali. Testow to i szympansa mozna nauczyc zakreslac.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie.

W Opolu, kandydat na instruktora wciela się w rolę instruktora, a później w rolę kursanta.

 

Tak naprawdę żadna różnica. Tak i tak egzaminator ocenia Twoje poczynania. Pomijam, że uwalić plac przy tak skąplikowanych manewrach to się na prawdę trzeba postarać.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żadna różnica. Tak i tak egzaminator ocenia Twoje poczynania. Pomijam, że uwalić plac przy tak skąplikowanych manewrach to się na prawdę trzeba postarać.

 

Nie zmienia postaci, ze 25 % zdajacych go oblewa ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesteś w błędzie.

W Opolu, kandydat na instruktora wciela się w rolę instruktora, a później w rolę kursanta.

Musi zrobić prezentację sprawdzenia podstawowych elementów odpow. za bezp. ruchu drogowego, później prezentację jazdy po łuku i na końcu wykonać poprawnie manewr parkowania prostop., skośnego, czy jeszcze innego losowo wybranego.

Kolega mati mot napisał:

 

Jest więc różnica.

 

Danego w sensie mogą być to wszystkie, a może być to kilka. Na placu możesz być poproszony o zaprezentowanie zadania : sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu, jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu, ruszanie z miejsca do przodu ze wzniesienia itd. Mnie akurat zapytał się o zadania które mogą być przeprowadzone na placu oraz zapytał o kryteria zadań na mieście.

Są spore różnice pomiędzy województwami, opowiadali mi o tym ludzie z Krakowa i Sosnowca. Przyjechali do Lublina bo ponoć łatwiej. A kwestia przeprowadzenia egzaminu jest zależna od komisji..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są spore różnice pomiędzy województwami, opowiadali mi o tym ludzie z Krakowa i Sosnowca. Przyjechali do Lublina bo ponoć łatwiej. A kwestia przeprowadzenia egzaminu jest zależna od komisji..

Nie wiem jak w innych rejonach, ale w Krakowie zdawalność jest na poziomie 10%, do tego dochodzą długie terminy oczekiwania na egzamin i spora szansa na to, że ezgamin będzie się zdawać w Nowym Sączu lub Tarnowie. Tak przynajmniej poinformowali nas na kursie instruktorskim.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...