Skocz do zawartości

Akcja serwisowa Yamahy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem problem z moim motocyklem TDM 900 rok 2004, a mianowicie po przejechaniu kliku kilometrów w mieście lub kilkunastu w trasie motocykl zaczął szwankować... Objawy były następujące: szarpanie przy stałych (małych prędkościach), wahania obrotów na biegu jałowym, przy dojeżdżaniu do krzyżówki i wciśnięciu sprzęgła motocykl gasł, nio i zalewanie cylindrów paliwem (wzrosło także spalanie), po zgaszeniu motocykla i odpaleniu motocykl chodził ok. Na początku odstawiłem motocykl do Yamahy Poznań, trzymali moto 2 tygodnie, stwierdzili ze niczego nie znaleźli i ze wszystko jest ok, oczywiście pieniądze skasowali bo jak by inaczej... Zaraz po pojawieniu się objawów ze z motocyklem jest coś nie tak zacząłem szukać na rożnych forach co to możne być i dokopałem się do czujnika TPS (czujnik położenia przepustnicy koszt w serwisie 180Eur + wymiana z regulacją). Oczywiście w Poznaniu powiedziałem ze może padł TPS, ale zaczęli się tłumaczyć ze taką przypadłość miały fazery, nio i może się samo naprawi-co mnie rozśmieszyło... Gdy wracałem z serwisu i po przejechaniu jakiś 70-80km objaw pojawił sie po raz kolejny. Dojechałem do domu i ostro zabrałem się za szukanie informacji nio i znalazłem z tego co pamiętam na forum angielskim iż Yamaha wypościła Fazera, FJR, MT01 i miedzy innymi TDM 900 z wadliwymi czujnikami TPS. Akcja serwisowa jest do czasu wyeliminowania wszystkich wadliwych motocykli z czujnikiem która jest całkowicie BEZPŁATNA. Z taka informacją pojechałem do Yamahy Leszno oddział Poznań. Panowie nawet nie wiedzieli o takiej akcji... Kazali podać numer ramy i numer z czujnika TPS. Przekazali mi informacje ze muszą wysłać zapytanie do Japonii czy z takim czujnikiem wypościli fabrycznie czy czasem nie był zmieniany, szef stwierdził ze maja tak obłożony serwis motocyklami, ze nie wiedza kiedy będą mi mogli umówić mnie na wymianę- odpowiedziałem dobrze niech się sytuacja wyjaśni i jakoś się umówimy... Czekałem tydzień dzwoniłem jak głupek czy doszła informacja z "Japonii" Panowie oczywiście odpowiedzieli ze tak średnio z dwa tygodnie sie czeka minimum... wku**wiłem się nie miłosiernie zadzwoniłem do centrali Yamahy w Polsce do Pana Piotr Piszcz i w ciągu minuty powiedział:" tak Pana motocykl podlega akcji serwisowej". Następnego dnia bylem służbowo we Wrocławiu zajechałem do Yamahy Motorland powiedziałem jak sprawa wygląda, podałem tylko VIN sprawdzili zadzwonili powiedzieli, ze za max 3 dni robocze będą mieli czujnik i mogę przyjechać na wymianę. Mechanik wymienił (trwało to ok 40min) podpisałem o przeprowadzeniu akcji naprawczej i pojechałem do domu. Po wymianie zrobiłem jakieś 1300km i wszystko jest ok, motocykl chodzi jak przed awaria.

Straciłem przez tych prostaków z Yamahy Poznań i Leszna 1,5 miesiąca, a o nerwach nie wspomnę...

Jeśli ktoś ma takie objawy to jest to czujnik TPS który jest wymieniany BEZPŁATNIE!!!

Pozdrawiam

 

Ilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwe TPS-y w Yamahach to jest powszechnie znany problem, ale jak to w Polsce bywa nie jest znany w ASO Yamahy. Serwisy rękami i nogami bronię się przed wymianą wadliwego elementu. Pewnie dlatego ze muszą do tego "interesu" dopłacać.

 

Nic nie muszą dokładać, serwisy normalnie dostają zwrot kosztów które poniosły...

 

A która to Yamaha w Poznaniu była? Rapid?

 

Rapid.

Pozdrawiam

 

Ilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa historia- powtórzę motocykl stal u nich prawie dwa tygodnie, a dzwoniłem praktycznie co drugi dzień... Zbagatelizowali sprawę i tyle, tak nie powinno być tym bardziej ze serwisuje motocykl u nich...

Edytowane przez ilek15

Pozdrawiam

 

Ilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...