Skocz do zawartości

Kto wie coś o KAWASAKI ZXR 750R??


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem Zxr750r'92 przez 2 sezony.Oczywiscie ta wersje jednoosobowa.Jak ja sprzedawalem mial juz 60000km ale chodzila bez zarzutu,wogole nie brala oleju.Nie mialem z nia zadnych problemow tylko trzeba dbac o terminowa wymiane oleju i regulacje zaworow (co 6000km!!).A to co pisze Szramer to dawajcie miedzy bajki.Nigdy nie mial Zxr750 tylko jakies diversiony,bandity a w kazdym cos zarżnął :( no i nawet gumy spalic nie umie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Zxr750r'92 przez 2 sezony.Oczywiscie ta wersje jednoosobowa.Jak ja sprzedawalem mial juz 60000km ale chodzila bez zarzutu' date='wogole nie brala oleju.Nie mialem z nia zadnych problemow tylko trzeba dbac o terminowa wymiane oleju i regulacje zaworow (co 6000km!!).A to co pisze Szramer to dawajcie miedzy bajki.Nigdy nie mial Zxr750 tylko jakies diversiony,bandity a w kazdym cos zarżnął :( no i nawet gumy spalic nie umie :clap:[/quote']

taaaa '

Ty byles akurat jedynym wyjatkiem bo miales sprawdzona zxr-e od Boczka no i Pimpongowi sie udalo a reszzta to padaki , jedna nawet do olka sciagalem na holu ....

PS , a kiedy Ty ja miales??? 3-4 sezony temu??? to jeszcze byla w miare "nowa" :mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ZXR to model z 90r naprawde nic się z nim nie dzieję użytkuję go juz 3 sezon i jeszcze nie miałem (odpukać) żadnego poważniejszego problemu. Praktycznie to wymieniłem tylko gaźniki a pozatym wszystko nie zmienione poza częściami eksploatacyjnymi.

Tak nawiasem to moja ZXR to też wersja RR jednoosobowa bo tak została sprowadzona a gość co ją sprowadził przerobił ją na 2 osobówkę

pzdr

ZXR fan :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było RR!Zwykła to Zxr750 a sportowa to Zxr750r (aluminiowy zbiornik,sportowa skrzynia,mechaniczne gaźniki z pompkami,większy stopień sprężania itd).Zwykłe zxr miały oznaczenie fabryczne w 89r. ZX750H,w 90r. ZX750H2,w 91-92' ZX750j a w 93-94' ZX750L.Sportowa miała tylko jedno oznaczenie fabryczne ZX750K i byla produkowana najpierw na bazie modelu J (od 91') a potem na L (od 93').Marco,jesli na avatarze jest Twój sprzęt i jest z 90r. to jest to model H2 i na pewno nigdy nie był modelem R bo na bazie H2 takiego nie produkowali!Może był tylko jednoosobowy,przerobiony przez jakas firme tuningową.Pozdrawiam właścicieli ZXR-ów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR mam wbite na niemieckim dowodzie chyba to była faktycznie jakaś tuningowana wersja torowa

staram się ją teraz używkować na torze no i niestety wczoraj zaliczyłem małą przygodę

szczegóły i fotki wrzucę jutro bo dziś specjalnie nie mam czasu

ogólnie to nic mi nie jest gleby też nie było miałem tylko zderzenie z R1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam takie pytanko czy w.w. motocykl idzie na przednie.. ?

bo moja czterystetka idzie jak złoto... a przy zmianie sprzeta bede brał pod uwagę właśnie podatność na takie ewolucje... Zastanawia mnie to bo kiedyś czytałem na stronie motocykle domaczek że ZXR 750 nie idzie na przod... czy to prawda.. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZXR 750 (będę mówił o modelu J2 z 1992) dość ciężko idzie na przednie. Wynika to z geometrii pojazdu. Jak ty wygląda w praktyce?Normalnie, w pozycji siedzącej mocne naciśnięcie przednego hebla kończy się najczęściej lekkim (naprawdę lekkim) uniesieniem tyłu i pewnyn niemal zablokowaniem przednej opony. Aby postawić moto do większego pionu należy dociążyć przednie koło. W tym celu poprostu podnieś cztery litery i dociąż ciężarem ciała kierownicę. Działa w 100%! (hehe! to wszystko brzmi jak instrukcja obsługi :banghead:

Pozdro

PS.Opis pisałem na podstwie doświadczeń mojego brata!http://www.bikepics.com/members/zin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam zamiar niedługo zmnienić motocykl i chciał bym aby był to pojazd który nie bedezie odstraszał wygladem i jednoczesnie był w miare mocny i wytrzymały zarazem ponieważ nie mam zamiaru jeździć nim na ryby tylko dość szybko sie przemieszczać, co wiecej niekoniecznie na 2 kołach... Mysle o ZXR 750 z lat 93 -95 Ciągle czytam że jest to motocykl który do niczego sie nienadaje czy tak jest naprawde?? Zakochałem sie w tym modelu i od zawsze chciałem go miec... może to przez film Młode Wilki... W każdym razie czekam na wiarygodne info i ewentualne porównanie z GSX-R 750 z podobnych lat... I nie piszcie że już było bo to wiem ale nie było nic konkretnego... Z góry dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zlom.Malo pali,oleju nie bierze.Dobrze sie prowadzi,osiagi ma zajebiste,hamulce b.dobre.Tylko trzeba dbac o regularny serwis:zawory,gazniki,olej co 6tys. km.Ja jezdzilem takim przez 2 sezony bez zadnych problemow,jak go kupilem mial 36tys.km przebiegu a jak sprzedawalem to mial 60tys.

Dowod na to ze nie jest to zlom to zdobycie w 1993r. na nim Mistrza Swiata w Superbike przec Scotta Russella.

Tylko przy ganianiu na nim na gumie mialbym obawy o panewki na wale ale do normalnej jazdy na dwoch kolach jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zlom.Malo pali' date='oleju nie bierze.Dobrze sie prowadzi,osiagi ma zajebiste,hamulce b.dobre.Tylko trzeba dbac o regularny serwis:zawory,gazniki,olej co 6tys. km.Ja jezdzilem takim przez 2 sezony bez zadnych problemow,jak go kupilem mial 36tys.km przebiegu a jak sprzedawalem to mial 60tys.

Dowod na to ze nie jest to zlom to zdobycie w 1993r. na nim Mistrza Swiata w Superbike przec Scotta Russella.

Tylko przy ganianiu na nim na gumie mialbym obawy o panewki na wale ale do normalnej jazdy na dwoch kolach jest idealny.[/quote']

 

czyli dla igly sie nie nadaje heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...