Skocz do zawartości

Stukanie w silniku jedno cylindrowej 250ccm


maciek931
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po swapie zrobiłem kilkaset kilometrów na nowym ( w sensie innym i większym ) silniku w ciąglu 2 tyg od wyjechania z warsztatu gdzie przekładałem silnik. Aż tu nagle dzień po zlocie zajechałem na stacje benzynową ***** wszystko ładnie pięknie zatankowałem, i ruszyłem w rejs... Jechałem bardzo wolno bo miałem traktor przed sobą, 2 bieg powoli się tocze i nagle moment wyprzedzania, osiągałem jakieś 70-80 km/h, i nagle jakiś kilometr dalej, wiadomo prosta to gazu odkręcam manete a tu zamiast przyspieszać motor zaczął zwalniać :banghead: miałem wrażenie że sie zaciera albo już zatarł w jeździe zgasiłem silnik, zatrzymałem sie na poboczu, sprawdzilem olej później czy wydech jest dokręcony bo kumpel coś grzebał przy moto ale wszystko wyglądało wporządku. Odpaliłem silnik i słysze stukanie :icon_evil: ,dość głośne stukanie i teraz mam mega problem. Nie wydaje mi sie żeby to były zawory bo to nie ten dźwięk ( przynajmniej w starym silniku inaczej to brzmiało ). A nawet gdy dotknie sie silnika to czuć te stukanie. Co to może być, pomóżcie bo już pomysłów mi brak... Tylko modle sie oby to nie był wał. I prosze nie usuwajcie tego tematu ponieważ szukałem na forum i nic nie znalazłem podobnego co by odpowiadało temu co sie u mnie dzieje. Chyba że przez nieuwage coś ominąłem także prosze o link.

Edytowane przez maciek931
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego silnika, ale czy tam nie ma jakiegoś koła zamachowego? W postaci np. magneta, czy coś podobnego. Rozumiem też, że udało ci się go odpalić. Więc po zapaleniu wkręca się na obroty, czy raczej prawie wcale? Generalnie napisz, jakie są objawy, po zapaleniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie :evil: Czyli czeka mnie rozpaławianie silnika :evil: ale czego to moze być wina ? Na zlocie bylem jakies 40 km w jedna strone to moze być wina tego ze za bardzo dostał w Du*e ? I to możliwe żeby tak nagle sie stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć mi ze to MAGNETO sie odkręciło ? Moto stoi u znajomego w warsztacie i niestety wczoraj przed zamknieciem warsztatu poszedłem do niego i zacząłem odkręcać dekiel ale to i rozruznik musze ściągać razem i do tego plastiki mi przeszkadzają :banghead: No ale jeśli odkręce no to czego sie moge dowiedzieć ?

Edytowane przez maciek931
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego silnika, ale czy tam nie ma jakiegoś koła zamachowego? W postaci np. magneta, czy coś podobnego. Rozumiem też, że udało ci się go odpalić. Więc po zapaleniu wkręca się na obroty, czy raczej prawie wcale? Generalnie napisz, jakie są objawy, po zapaleniu silnika

Jest magneto...Zapalić silnik się da, na obroty również się wkręca. Nie kręciłem go na wysokie obroty bo wiadomo strach... Silnik teraz stoi zimny ale z odpalaniem jest tak jak było wcześniej... Już podczas kręcenia rozrusznikiem elektrycznym słychać te stukanie :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie poruszaj i zobaczysz ile magneto ma swobodnego luzu, wowczas bedziesz juz wiedzial cos o stanie ukladu tlokowo-korbowego.

Mam na lewym deklu malutką pokrywke po odkręceniu której jest otwór a w nim miejsce na klucz bodajże 15 albo 17 i pamietam ze z ciekawości tym poruszałem ale nie czułem jakiegoś konkretnego luzu... jak kręciłem to czułem lekki opór.... Ciężko jest to opisać....

Edytowane przez maciek931
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki potoczna nazwa zaworow, to klawiatura :wink:

Czy Ty przytomny jesteś? Nie pisz bzdur początkującemu!

Klawiatura, to potoczne określenie dźwigienek zaworowych, głównie w silnikach OHV, czyli z wałkiem rozrządu w bloku.

 

Pytanie do posiadacza cuda techniki: czy obracając kołem magnesowym przód-tył w niewielkim zakresie, czuc jakieś luzy wewnątrz silnika?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...