Skocz do zawartości

przegląd i rejestracja motoroweru


xcrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupićmotorower 50ccm - APrilię rs50. rok produkcji - 2005, przebieg 15 tys km.

Sprzedający mówi, że jest do niego tylko faktura zakupu, bez żądnych papierów. Motorower jest sprowadzony z Francji.

Tutaj link na allegro:

http://moto.allegro.pl/super-tania-aprilia...1198016316.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu (z 10 lat, tyle pamiętam) we francji nie było obowiązku rejestracji 50-tek, ale AFAIK od paru już lat jest i brak dokumentów (dowodu rejestracyjnego) uniemożliwi rejestrację

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że konto na alledrogo założone tylko aby opchnąć coś bez dokumentów.

Jak Mycior napisał, niech zarejestruje i sprzeda.

Myślę, że już próbował. :wink:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsciciel moto mówi że do rejestracji u nich est potrzebna tylko faktura zakupu.

na strpnie naszego WK znalazłem takie info:

Wymagane dokumenty:

wniosek ( złożony na formularzu dostępnym w kazdym Wydziale Komunikacji )

dowód własności pojazdu,

dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany, ( w przypadku pojazdu sprowadzonego z państwa członkowskiego UE ) lub inny dokument stwierdzający rejestrację pojazdu za granicą, wydany przez organ właściwy do rejestracji pojazdów za granicą ( w przypadku pojazdu sprowadzonego z państwa niebędącego państwem członkowskim ),

tablica rejestracyjna ( w przypadku braku stosowne oświadczenie w tej sprawie ),

wyciąg ze świadectwa homologacji albo odpis decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, jeżeli jest to pojazd nowy,

dowód odprawy celnej przewozowej, jeżeli pojazd sprowadzony jest z państwa niebędącego państwem członkowskim, który, w przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami może być zastąpiony adnotacją na dowodzie własności pojazdu , określającą datę i numer dokumentu odprawy celnej przywozowej oraz nazwę organu, który dokonał odprawy celnej,

zaświadczenie wydane przez właściwy organ potwierdzające: uiszczenie podatku od towarów i usług od pojazdów sprowadzanych z państw członkowskich Unii Europejskiej lub brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług, jeżeli sprowadzany pojazd jest rejestrowany po raz pierwszy , a w przypadku gdy sprowadzany pojazd jest przedmiotem dostawy dokonanej przez podatnika podatku od towarów i usług na terytorium RP przed dokonaniem pierwszej rejestracji na terytorium RP, zaświadczenie może być zastąpione fakturą z wyszczególnioną kwotą podatku od towarów i usług potwierdzającą dokonanie tej dostawy przez tego podatnika lub fakturą dokumentującą czynności, których podstawą opodatkowania jest marża ( dotyczy motocykla )

zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego jeżeli jest wymagane albo dowód rejestracyjny lub inny dokument wydany przez właściwy organ państwa Członkowskiego UE, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu ( EFTA) , potwierdzający wykonanie oraz termin ważności badania technicznego ( szczegóły dot. okresowych badań technicznych w rubryce

co ot oznacza w praktyce, to nie wiem , bo nie do końca rozumiem znaczeni słów użytych w niektórych zdaniach. ;/ Możecie mi pwoiedzie, co z w/w dok. potrzebuje do rejestaracji tej apki ?

 

Myślę że lepiej kupić coś pobobnego za np. 3,5 ts i spaćspokojnie i wiedzieć ze nie wydało się pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...