Skocz do zawartości

nierówne obroty w gsx600f i metaliczny dzwiek na 3cim biegu


wiesiu1816
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie forumowiczów Smile tydzien temu kupilem suzuki gsx600f z 1998 roku czyli tzw. jajko. Motor w świetnym stanie mimo że spory przebieg bo aż 70 tys. km. dodatkowo zalożony jest sportowy tłumik remusa jedyne co musze zrobic to na nowo dospawac tlumik do kolektora bo sa 3 dziurki w spawie i sadze ze wplywa to negatywnie na silnik i dzwiek. przejdzmy do sedna - gdy silnik jest rozgrzany i sobie troche pojezdze na wolniejszych obrotach silnik pracuje idealnie i rowno, natomiast gdy jest zimy to czasem gasnie i nie trzyma obrotow. nie slysze zebybiły zawory czy cos w tym rodzaju. czy to wina rozregulowanych gaznikow lub luzów na zaworach czy moze cos jeszcze innego?

 

2ga sprawa - gdy jade na wolnych obrotach i delikatnie przyspieszam i wrzuce na 3 bieg lub wyzszy slysze takie lekkie metaliczne bicie nie wiem czy to lancuch rozrzadu czy cos innego. gdy dodam gazu ten dzwiek znika i zamienia sie na piekny świst silnika na wysokich obrotach. kumpel powiedzial mi ze byc moze sa wtedy zwiekszone drgania i obudowa silnika wchodzi w rezonans. czy to normalne czy czeka mnie jakas naprawa? bardzo prosze o odpowiedz i pozdrawiam Smile

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byl robiony ostatnio serwis tzn. gazniki i zawory, jesli dawno temu to wypadaloby zajrzec, to samo tyczy sie swiec, te elementy to podstawa prawidlowego funkcjonowania silnika.

 

 

Skad dokladnie pochodzi ten dzwiek, z ktorej czesci silnika, moga to byc panweki, ale wcale nie musza. Moze lancuszek ciezko spekulowac, moze poprostu sprawdz czy wszystkie sruby sa dokrecone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...