Skocz do zawartości

Problem z obrotomierzem vn 750


neorix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z obrotomierzem w vn 750. Na niskich obrotach silnika wskazuje jako tako, a jak dodaje gazu obrotomierz wskazuje zero lub wariuje. Czy to wina impulsatora lub czegoś w tym rodzaju (bo nie wiem jak tam jest w środku), czu po prostu padł obrotomierz? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łopatologicznie - konieczna jest zamiana impusów/częstotliwości na napięcie, bo wskazówka na dobrą sprawę jest zwykłym woltomierzem. Jeśli padnie kondesator to na niskich obrotach będzie w miarę ok, ale potem już nie wyrabia. Zabierz zegary to jakiegoś elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprawdzisz zegary i beda ok, to proponuje Ci jeszcze sprawdzic moduly zaplonowe.

Mialem podobna sytuacje niedawno. Zaczelo sie od obrotomierza, powyzej 3-4 tys. albo dziwnie skakal albo spadal na zero. Po paru dniach calkowicie przestal wskazywac obroty - czasami tylko zaskoczyl i cos pokazal.

Po tygodniu takich wariacji zaczely sie problemy z odpalaniem, a kiedy juz odpalil to nie trzymal obrotow i natychmiast gasl. Okazalo sie, ze nie mam iskry na dwoch cylindrach (V4).

Diagnozujac po kolei wyeliminowalem swiece, kable i doszedlem do cewek. Jedna nie dawala znakow zycia, ale po podmiance zasilania okazalo sie, ze jest sprawna.

I w ten sposob doszedlem do modulow. Rozebralem elektronike ale wszystko wygladalo wporzadku.

Z braku pomyslow co dalej, poprawilismy z kumplem wszystko lutownica na plytce, zeby wyeliminowac zimne luty...

... i pomoglo :buttrock:

 

Sory, ze takie przydlugawe ale moze komus sie przyda...

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatnio znalazłem trochę więcej czasu,, więc popatrzyłem do środka obrotomierza. Okazało się że przyczyna były zimne luty na płytce. Poprawiłem je i wszytko teraz śmiga tak jak trzeba. Dzięki wszystkim za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...