Skocz do zawartości

Maxi skutery


Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku maxi skuterów kwestia położenia hamulców wydała mi się drugorzędna w sytuacji gdy swoje pierwsze bum (żeby nie było - na biegówce) zaliczyłam na skutek nie do końca przemyślanego użycia hamulca właśnie. Dla mnie elementem decydującym o wyborze docelowego sprzętu był komfort jazdy (starość nie radość). Często podróżujemy z mężem (on - yamahą drag star) i zgadnijcie kogo bardziej boli obszar, gdzie plecy nazwę swą szacowną kończą po dłuższej przejażdżce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Biolog.

Oczywiście twojego chłopa boli, bo ma gówniano zawieszony sprzęt i beznadziejną pozycję obciążającą kręgosłup.

Ja też śmigam na skuterowym staruszku czasem, właśnie z takim układem hamulców, jak napisał Olsen, czyli przód w prawej ręce, tył w nodze. Chociaż właściwie to hamulców mu brak, bo oba to bębenki. Na miasto i okolice taki skuter to fajny patent. Jest lekki, pali średnio jakieś 3,5l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Biolog.

Oczywiście twojego chłopa boli, bo ma gówniano zawieszony sprzęt i beznadziejną pozycję obciążającą kręgosłup.

Ja też śmigam na skuterowym staruszku czasem, właśnie z takim układem hamulców, jak napisał Olsen, czyli przód w prawej ręce, tył w nodze. Chociaż właściwie to hamulców mu brak, bo oba to bębenki. Na miasto i okolice taki skuter to fajny patent. Jest lekki, pali średnio jakieś 3,5l/100.

Czemu brak? Wystarczy podkręcić. Mi kiedyś kolega dał kajta tuningowanym Axisem to tylko tyłem bębnowym hamowałem bo z przodu jak wcisnąłem hebel do końca to mnie dalej wiozło.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta 300-ka Hondy to maxi czy midi ale miała przedni hebel w lewej klamce właśnie. W prawej był tył i trochę przodu, bo to układ łączony

No to miałeś do czynienia z układem dual jaki miałem i w Piaggio X9. Prawa klamka hamuje przodem jedną tarczą i tyłem - ale mocniej oczywiście przodem, a lewa drugą tarczą przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tych kombinacji z hamulcami jest więcej... Na Sardynii jeździłem Aprilią Scarabeo 200ccm i w prawej klamce miałem hamulec przedni... BĘBNOWY czyli taki raczej "spowalniach", natomiast w lewej klamce był dualny hamulec - tarcza przedni i tylnia. W Burgamnie 250 było jakoś podobnie tzn. lepszy efekt hamowania miałem po wciśnięciu lewej klamki, tyle że tam już były same tarcze przód / tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego burgman jest okrzyknięty królem skuterów? To taki tylko zabieg marketingowy czy naprawdę coś w tym jest?

http://www.youtube.com/watch?v=gGA5xqrbLQM

Obejrzyj to a wszystkiego się dowiesz. Pozdro ;)

 

Poza tym podpis nie działa Ci poprawnie ;)

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=gGA5xqrbLQM

Obejrzyj to a wszystkiego się dowiesz. Pozdro ;)

 

Poza tym podpis nie działa Ci poprawnie ;)

 

 

haha jak zobaczyłem link to wiedziałem, że to ta piosenka, ale daje mi to odpowiedź :)

 

Wiem, ze nie działa, ale nie wiem dlaczego, wiesz może? Tak też nie wygląda najgorzej :D

Edytowane przez dangerous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jak zobaczyłem link to wiedziałem, że to ta piosenka, ale daje mi to odpowiedź :)

 

Wiem, ze nie działa, ale nie wiem dlaczego, wiesz może? Tak też nie wygląda najgorzej :D

Podpis nie działa dlatego, że jest dostosowany do forum typ phpbb. To forum jest na Invision Power Board. Pozdro

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...