Skocz do zawartości

Yamaha fz6 gasnie


duch1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem z moją yamaszką rocznik 2004, a mianowicie jak się zagrzeje to zaczyna spadać z obrotów a po chwili gaśnie, lecz gdy przekręcam kluczyk i odpalam jeszcze raz to jest OK. Problem ten występuje coraz częściej. byłem na diagnostyce i nic nie wykryli. pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki za info. to właśnie TPS. cena naprawy 920 PLN :(

 

Podzwoń po autoryzowanych salonach/serwisach Yamahy w Twoich okolicach i popytaj się o akcję wymiany TPS'a w FZ6. Z moich informacji wiem, że termin końca akcji naprawczej nie jest wyznaczony (TPS w FZ6 był główną bolączką w pierwszych egzemplarzach tego motocykla i Yamaha prowadzi akcję jego bezpłatnej wymiany). Tylko z nieznanych powodów nie wszystkie salony chcą jej nadal wykonywać.

Z tego co wiem trzeba podać nr VIN a oni sprawdzają w systemie czy np. nie był już wymieniany itp.

Dzwoń i pytaj.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

obawiam się, ze moja fz6 ma dokładnie to samo :/

od 2 dni jeżdzę dalej niż "wokół komina" i niestety moto po 20-30 km normalnej pracy zaczyna nagle poszarpywać przy ujmowaniu gazu po czym na najbliższych światłach podczas wyhamowywania silnik gaśnie, odpalony działa znów przez 10-20 km poprawnie i od nowa...

Dziś wycieczka konin- kutno to horror, ostatnie 40km w każdą stronę to modlitwa by wjechać na światła na zielonym... wrrrr

Czy orientujecie się jak zdiagnozować czy to problem z czujnikiem połozenia przepustniccy czy coś innego, niestety z Konina autoryzowane serwisy to min.100km (poznań, toruń)

jestem ostro wkuty, ale to oczywiste

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...