Skocz do zawartości

Dodatkowy układ chłodzenia w Hondzie DOMINATOR 650.


Hipolit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy taka chłodnica podejdzie http://allegro.pl/mazda-xedos-6-2-0-95r-ch...1222271853.html do hondy bo tez bede zakładał jak podejdzie to zadzwonie i zapytam o wymiary jakie są najwyżej dorobi sie przesłone jakąś. Najlepsza była by chłodnica od hyosunga ga 125 jest mała i kwadratowa ale ciężko ją trafić

Edytowane przez michalklb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to taki zabieg w przy normalnym użytkowaniu nie jest potrzebny, ponieważ Japońce stosowali ten silnik przez ok 20 lat i w zadnym sprzęcie (nawet XR) nie montowali chłodnic, a takze dlatego, że sam nie oszczędzam motocykla i nie ma on u mnie lekko (sam widziałes Hipolit) a mimo to nie jest przegrzany. Po prostu olej z ramy tak nagrzewa bak i wszystko co jest w pobliżu, że działa to jak typowa chłodnica. To, że wydaje Ci się, że silnik lepiej pracuje przy niżesz temp. może być tzw. efektem placebo ;P ale mogę sie mylić.

Wiem, że samodzielne wykonanie czegokolwiek przy motocyklu daje jakąś tam satysfakcję i to usprawiedliwa takie działania, ale wg. mnie większą szkodę mozna wyrządzić sobie jadąc za długo na niedogrzanym oleju niż na gorącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje jazda na niedogrzanym silniku nie jest za dobra.Już o tym myslałem i do głowy mi przyszedł pomysł żeby chłodniczke przysłonić czymś w rodzaju żaluzji która po osiągnięciu 90 stopni sie otwiera a jesli temperatura spadnie do 70 stopni to żaluzja sie zamyka powinno to skutecznie zabezpieczys silnik przed przegrzaniem jak i niedogrzaniem kwestią jest tylko odpowiednie wykalibrowanie całego urządzenia dodatkowo bede posiadał termometr oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jjanik , moja XR przy gonieniu YZ 450 i RM 250 , szybko dochodzila do czerwonej skali 120 stopni C. , nawet ostra jazda solo w terenie potrafila sprawic ze temperatutra dochodzila do 120 , na szosie w letnie dni 110 bylo norma. Zobacz na XR 400 , typowy lesny stwor , seryjnie posiada chlodnice oleju pod przednia lampa . Poza tym pierwsze modele Dominatorow mialy problemy z chlodzeniem.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen nie jestem w stanie okreslić jaką temperature osiągnełem latem przy 35 stopniach jak jechałem dłuższy czas z predkością 130-140km/h ale ladnie sobie poparzyłem reke.Posiadam dominatora z 1990r wiec prawie pierwsze lata produkcji nie wiem już sam czy zakladać czy nie Hipolit założył jeździ i nie nażeka a wrecz przeciwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak chcę. Placebo to to nie jest bo za dużo kilometrów nim zrobiłem w trasie żeby mieć jakieś zwidy. Japońce też nie robili wszystkiego na perfkt. A kwestia niedogrzewania się silnika wygląda tak; odpalam rozgrzewam pierwsze kilometry robię na spokojnie aż złapie temp. i potem ogień. Silnik łapie temp. od razu tylko olej się rozgrzewa dłużej. Dodatkową chłodnicę polecam każdemu kto jeździ dominatorem powyżej 100km/h lub w terenie. Zamierzam sprzedać Domina i kupić XR600 i też zamontuję chłodnice i w każdym następnym motocyklu z silnikiem tego typy też to zrobię bo efekty są dla mnie wyraźnie odczuwalne. Nie bez powodu goście w ameryce sprzedają kit z całym dodatkowym układem chłodzenia do XR,XL i NX. Tak naprawdę uwierzy się w to dopiero po pierwszej przejażdżce w upalny dzień bo to właśnie przez takie dni montowałem chłodnicę, przy obecnej pogodzie nie zauważy się różnicy chyba że pomimo aury porządnie dogrzewacie sprzęty.

P.S widzę rozmiary tej chłodnicy po przewodach i myślę że będzie idealna.

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...