Skocz do zawartości

problem z pompą paliwa w shadow 1100'84


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa ma się mniej więcej tak - kumpel ma moto jak w temacie. Umył go sobie myjką i wyjechał na przejażdżkę- po około 200-300 metrach silnik zaczął prychać i zgasł. Okazało się, że pompa nie podaje paliwa. Więc sprawdziliśmy wszystkie przewody, masy i połączenia-- nic nie pomogło. W celu sprawdzenia pompy podłączyliśmy ją na krótko - działa i pompuje paliwo do gaźników. Ewidentnie nasuwa mi się że wina leży po stronie sterownika (przekaźnika) pompy paliwowej. Strasznie się on grzeje (jak moto pochodzi parę minut nagrzewa się on niczym regulator napięcia) oraz wypuszcza napięcie na pompę paliwową tylko ~6V. Jest jakiś sposób żeby go dokładnie sprawdzić? Wiecie jaki sterownik można podłączyć w zamian aby moto odżyło? Spotkał się ktoś z takim problemem ?

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slynne pomysly pana hondy na pompe paliwowa. powypinac wszystko, poczyscic, przepsikac i zapiac. jak nie pomoze dac znac.

 

p.s. instalacja serii vt z lat 80 jest jedna z bardziej popierdolonych i nielogicznych. cos sie chlopakom zdrowo pomieszalo przy projektowaniu. na pocieszenie polecam instalacje bmw seri 'cegala' z tych lat ;)

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie to były nasze pierwsze kroki :)- też myślałem że to może być coś ze złączkami-a tu dalej to samo, tzn nic. Nawet w przypływie euforii wyczyściłem styki w pompie paliwa :) ale w dalszym ciągu nici :(...

szynszyll to żeś mnie zmartwił z tą instalacją- mam nadziej ze jednak uda się coś z tym zrobić.

 

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompy wychodzą 2 przewody - dodatni i ujemny. Ida one następnie do przekaźnika(sterownika??), a z owego przekaźnika wychodzą już 3 kable- jeden idzie pod cewke drugi jest masowy i trzeci chyba plusowy. Cos poradzisz? :icon_mrgreen:

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...