Skocz do zawartości

Winiety dla pojazdów w Czechach i Austrii.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem właśnie że dla poruszania się autkiem do 3,5 t po Czechach na autostradach i innych krajowych drogach należy mieć winiete. Czy to obowiązuje również dla motocykli i jak w tym temacie jest w austrii, słowacji i niemczech??

 

Z góry dziękuję.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

 

i taki cytat:

Motocykle na czeskich autostradach nie muszą mieć winiety - winiety obowiązują jedynie dla pojazdów dwuśladowych, czyli 4 i więcej kołowych.

 

Czyli wychodzi, że tylko za autostrady i drogi szybkiego ruchu się płaci winietę i to tylko za samochody. Co do wyposażenia, to jest konwencja jakaś tam, że w krajach ue obowiązuje Cię wyposażenie pojazdu zgodnie z prawem w państwie rejestracji pojazdu, co oznacza, że możesz sobie odpuścić żarówkę do każdego rodzaju światła zewnętrznego, apteczkę i bezpiecznik :)

 

Pozdro

 

ps.

 

Ja jak jadę do pepików to mam to co w pl jest obowiązkowe, winiet nie nabywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach i Słowacji nie musisz posiadać winiety na motocykl, natomiast w Austrii owszem... Pocieszające jest to, że jest tańsza od samochodowej, natomiast trudniej ją zdobyć. Trudniej znaczy nie na każdej stacji gdzie sprzedają winiety. Jeżeli o mnie chodzi to kupiłem na drugiej, na której się zatrzymałem. A jak jest w niemcowni, to nie wiem.

Edytowane przez phantom_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech nie ma winiet.Są jeszcze w Słowenii .Do kupienia na granicy.Winiety w Austrii kupisz na każdej stacji benzynowej.Kupowałem w lipcu na maleńkiej z trzema dystrybutorami na całkowitym zadupiu.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech nie ma winiet.Są jeszcze w Słowenii .Do kupienia na granicy.Winiety w Austrii kupisz na każdej stacji benzynowej.Kupowałem w lipcu na maleńkiej z trzema dystrybutorami na całkowitym zadupiu.

 

Nie, nie w każdej.

Wjechałem do A. od strony Zadupia Dolnego i pierw miałem stresa co by znaleźć działający CPN ( sobotnie popołudnie ) i zatankować. A potem już z pełnym bakiem odwiedziłem kilka stacji co by znaleźć winiety.

Gwoli uczciwości, dwie stacje były automatyczne, bez obsługi i nawet paliwa bym nie potrafił kupić :icon_mrgreen: Nnnooo ... chyba że w ramach obrony koniecznej :wink: .

Tankowanie w łykendy w tych niby cywilizowanych krajach, Austria, Włochy jest czynnością wysokiego ryzyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...