Skocz do zawartości

Kabel wysokiego napięcia


jack_a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, dlaczego odległość od cewki zapłonowej do świecy jest w etz taka duża?

Czytałem gdzieś, że długość przewodu wysokiego napięcia wpływa na iskrę. Czy warto umieścić cewkę bliżej świecy, np. pod zbiornikiem paliwa ?

Jeżeli tak, to jest to chyba najprostszy sposób na ułatwienie rozruchu, lepszą pracę na wolnych obrotach itp.

No i porządek w tej plątaninie kabli się poprawi :D

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem cewka znajduje sie w tym a nie w innym miejscu żeby nie było za dużo części na widoku, ale taka wypolerowana cewka na lustro pod bakiem ładnie sie prezentuje a i faktycznie moze sie poprawic praca silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze pamiętac o tym ze cewka nie moze być byle gdzie bo się grzeje!! Konstruktor przewidział dla niej takie miejsce zeby było dobrze, a przybliżając ją do cylindra napewno nie bedziej lzej kopnik chodził!!! Jaka plątanina kabli!!! Według mnie instalacja w mz na tamte czsy jest naprawde dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja potwierdziła tylko moja teorie dzieki profancer. Tak własnie myslałem ze jakis motor którego robiłem miał cewki od bakiem, teraz sobie przypomniałem to była cezeta no ale to prawie to samo co jawa silnik ten sam no chyba ze muwimy o jawie ts to tam silnik jest inny.

 

 

Pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierniczycie o tych cewkach az mi sie dzis zjarała :D :D :)

 

I dupa z jazdy :) :D ;) Jazda dopiero w Niedziele :cry: :cry: :cry:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, teraz już nie mam wątpliwości i montuję cewkę pod zbiornikiem paliwa.

Kabel będzie miał ok. 15 cm. :D

 

Mam manię poprawiania, ulepszania i jeśli chcecie będę informował o cewce (czy się nie grzeje pod tym zbiornikiem) i o innych moich pomysłach na ulepszanie dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie to u mnie noie byla cewka Tylko Kondensator i juz moto chodzi :D

a wiesz ze mi tez cos poszlo z zaplonem, jak odchylam platynki to iskra raz jest a raz jej nie ma, czym to moze byc spowodowane? cewka raczej ok bo pozyczylem od kolegi i to samo sie dzieje. Jestem powaznie zaniepokojony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...