Skocz do zawartości

Jak ustawić zapłon dr 125


stbewe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JaK ustawić zapłon w dr 125 2000 rok może ktoś to robił proszę napiszcie

 

 

 

 

 

To nikt mie wie jak to zrobić?

 

Wszyscy wiedzą, że w tym motocyklu zapłonu się nie ustawia.

Zamontowany fabrycznie bez możliwości regulacji.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą, że w tym motocyklu zapłonu się nie ustawia.

Zamontowany fabrycznie bez możliwości regulacji.

 

 

Ok. Robiłem szlif cylindra, wymieniałem uszczelniacze zaworowe, i teraz nie wiem jak to poskładać chodzi mi o to czy są jakieś znaki np na wałku rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok. Robiłem szlif cylindra, wymieniałem uszczelniacze zaworowe, i teraz nie wiem jak to poskładać chodzi mi o to czy są jakieś znaki np na wałku rozrządu.

 

Niektórzy twierdzą, że potrzebują instrukcji aby szybko rozebrać niewiastę.

Podstawą dla dobrego mechanika jest serwisówka oraz coś do znaczenia poszczególnych ustawień.

Japończycy pomyśleli i o tym stosując znormalizowany system oznaczeń punktu zapłonu "F" oraz GMP "T".

Niestety nie pomyśleli o normalizacji ustawień faz rozrządu.

Jeżeli w tym silniku poprawnie ustawisz rozrząd czyli wałek krzywkami w dół na znaku "T" to automatycznie zapłon będzie prawidłowo ustawiony.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na walku masz dwie linje naprzeciw siebie i wybite T pomiedzy nimi, ustaw linje rownolegle do krawedzi pokrywki w taki sposob zeby T bylo u gory, zauwazysz ze krzywki walka sa skierowane w dol, nastepnie ustaw wal na znak - tlok musi byc w maxymalnym gornym polozeniu w tym momencie masz prawidlowo ustawiony i rozrzad i zaplon :)

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...