Skocz do zawartości

GSR - problem z chłodzeniem.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z podróży dookoła Polski i wydarzyło się coś takiego:

Dojeżdżam do jakiegoś małego miasteczka, światła sygnalizacji w oddali, więc powoli zwalniam. Po redukcji z 6 na 5 bieg usłyszałem dziwny dźwięk, jakby mi się z kufrów rzeczy wysypywały. Rozglądam się, wszystko ok, więc spokojnie jadę dalej i staję dopiero na światłach. Tam spoglądam w dół i co widzę? Pode mną kałuża, która na moich oczach zaczyna spływać na prawo zgodnie z pochyleniem drogi, więc ewidentnie to "mój" płyn. Bez skojarzeń proszę. :)

 

Zatrzymuję się na stacji kilkaset metrów dalej, oglądam moto i nic nie widzę, wszystko suche.

Pomyślałem że w tych upałach nawet prze kilkaset metrów moto zdążyło obeschnąć, więc sprawdzam po kolei: Olej jest, płyn hamulcowy jest, płyn chłodzący... ups, zbiorniczek wyrównawczy pusty. Zdejmuję zatem owiewkę tam gdzie jest wlew płynu, żeby dolać choćby wody i zobaczyć co się będzie działo, a tu niespodzianka: w chłodnicy pełno i nic się nie da dolać.

 

Od tego wydarzenia przejechałem jeszcze około 2000 km i:

1. Kilka razy sprawdzałem i to samo: w chłodnicy pełno, w zbiorniczku susza.

2. Średnia temperatura przelotowa na trasie wzrosła z 79 do 83 stopni. Nie można tego tłumaczyć upałami, bo jechałem też w nocy i temp. dalej 83 stopnie.

 

Ma ktoś pomysł co się stało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś szczelność zbiornika wyrównawczego?

Może uciekło ze zbiornika a układ jest szczelny i dlatego nadal wszystko działa jak należy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSR 2007.

 

Czy zbiornik się rozszczelnił chyba sam nie sprawdzę. Ciężko tam dojść i nie mam takich narzędzi.

Chyba pojadę do serwisu Suzuki podziękować przy okazji mechanikowi, który robił mi ostatnio przegląd po 24 tkm za to, że zamontował mi ciężarek (zmieniałem kierownicę na orginalną, bo kupiłem moto z Reikonem) z lewej strony na... silikon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...