Skocz do zawartości

Przerejestrowanie motocykla


dm15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , orientuje się ktośmoże z własnego doświadczenia czy przerejestrowanie motocykla zakupionego i zarejestrowanego w PL jest obligatoryjne ?

 

Motocykl jest ubezpieczony do przyszłego roku , tak samo jest z przeglądem.

Słyszałem , że poki 2 powyższe warunki sąspełnione to nie trzeba przerejestrowywać...

 

Mam jeszcze drugie pytanie , czy można sprzedać motocykl nie uwzględniając siebie po drodze jako właściciela ??

Konkretnie dostałem propozycję zamiany motocykla i nowy nabytek chciałbym od razu upłynnić a wówczas z racji tego ze nie mineło pół roku od zakupu do momentu sprzedaży musiałbym płacić podatek od dochodu 19% od róznicy, podatek 2% w us i jeszcze koszty przerejestrowania co przestaje być opłacalne..

Edytowane przez dm15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz (bodajże) 2 tygodnie na opłacenie US i miesiąc na zarejestrowanie od momentu kupna.

Po tych terminach grożą nieprzyjemności (finansowe też).

Jeśli sprzedający zgłosił sprzedaż w wydziale komunikacji (teoretycznie powinien i jest to dla niego korzystne) to mogą porównać daty na umowach (piszę już tak na zapas).

Nie orientuję się jak dokładnie jest z ubezpieczeniem - też jest jakiś termin na przepisanie na siebie (i wyrównania różnicy pomiędzy składką sprzedającego a wyliczoną kupującego).

Jeśli chcesz sprzedać pomijając siebie to musisz otrzymać pomoc osoby od której kupiłeś - aby spisał umowę in blanco i nie zgłaszał swojej w WK - ale jest to ryzykowne dla sprzedającego i mało który się zgodzi.

W innym przypadku piszesz zwykłą umowę z Tobą jako sprzedającym i dorzucasz swoją poprzednią (podbitą w US) umowę przy sprzedaży (nie musisz rejestrować na siebie).

Nie wiem jak tu jest (nie testowałem) z tymi 19% - pewnie US potem ściga (gdy kupujący zgłosi swoją umowę).

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę moto już sprzedawałem i nie kojarze żebym kiedykolwiek zanosił coś do WK.

Po prostu chodzi mi o to żeby nie załatwiać zadnych formalności a od razu sprzedać ( o ile sie uda) Czyli najlepiej czysta umowa od niego z nowym nabywcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę moto już sprzedawałem i nie kojarze żebym kiedykolwiek zanosił coś do WK.

 

no, to winieneś zapoznać się ze swoimi obowiązkami, dorosły obywatelu tego kraju. tak, masz obowiązek zgłoszenia sprzedaży

 

co do rejestracji: jak napisał Fx, z tą różnicą że za nieprzerejestrowanie nie przewidziano kary. po prostu jest obowiązek i tyle. jeśli "słyszałeś" inaczej, to ktoś Ci bujdę sprzedał

 

BTW gdybyś przejrzał w tym dziale kilka poprzednich pytań, nie zadawałbyś n-ty raz tych samych

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...