Skocz do zawartości

WSK 125/3 "Gil" 19?? - chyba 1972 albo 82


wojnarrafal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam motor WSK 125/3 "Gil" Chyba 1972-1982 i mam kilka pytań:

- Jak, i gdzie sprawdzić rok produkcji motocykla (nie posiadam do niego dokumentów, nigdy nie był rejestrowany)

 

- Mógłby mi ktoś podesłać zdjęcia (pomarańczowej WSK 125/3 "Gil" {PZL Świdnik}, żebym miał się na czym wzorować podczas odbudowy na oryginał.

 

- Czy te wały korbowe co są na Allegro są coś warte??

 

- Czy po 1000 lub 2000km ten cylinder z allegro (aluminiowy 53mm) będzie tak samo dobrze pracował, jak fabryczny żeliwny? (mam go założonego, ale zrobiłem na nim dopiero 100km, ale ładnie sobie na nim pracuje, jak narazie, nawet udało mi się osiągnąć zawrotną prędkość aż 128km/h, i nie żyłowałem go [silnik jest bardzo poprzerabiany) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli motocykl ma tabliczke znamionowa to najszybciej na niej, jezeli jest jej brak to bedzie mozna ocenic z pewnym przyblizeniem.

Cylindry aluminiowe mialy WSKi podczas ich produkcji i poza lepszym chlodzeniem innych problemow nie stwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam motor WSK 125/3 "Gil" Chyba 1972-1982 i mam kilka pytań:

- Jak, i gdzie sprawdzić rok produkcji motocykla (nie posiadam do niego dokumentów, nigdy nie był rejestrowany)

 

- Mógłby mi ktoś podesłać zdjęcia (pomarańczowej WSK 125/3 "Gil" {PZL Świdnik}, żebym miał się na czym wzorować podczas odbudowy na oryginał.

 

- Czy te wały korbowe co są na Allegro są coś warte??

 

- Czy po 1000 lub 2000km ten cylinder z allegro (aluminiowy 53mm) będzie tak samo dobrze pracował, jak fabryczny żeliwny? (mam go założonego, ale zrobiłem na nim dopiero 100km, ale ładnie sobie na nim pracuje, jak narazie, nawet udało mi się osiągnąć zawrotną prędkość aż 128km/h, i nie żyłowałem go [silnik jest bardzo poprzerabiany) :)

128 to zawrotna prędkość do tego sprzętu ja na 175 taką uzyskuję kolega ma gila i jak pamietam chyba od nowości po ojcu spytam go jak będzie miał jakieś papiery to ci postaram się je zeskanowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @Robertso444.

 

Edit:

Dzisiaj dolałem mu jakiś płyn co się nazywa Modyfikator + (prawie 100zł kosztował)

i wycisnąłem z mojej maszynki 139km/h (strasznie go żyłowałem), a jak się ustawiłem z samochodem (Opel Astra II) to 142km/h (silnik po zatrzymaniu się był prawie czerwony :D), a tak normalnie to teraz sobie leci 130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki @Robertso444.

 

Edit:

Dzisiaj dolałem mu jakiś płyn co się nazywa Modyfikator + (prawie 100zł kosztował)

i wycisnąłem z mojej maszynki 139km/h (strasznie go żyłowałem), a jak się ustawiłem z samochodem (Opel Astra II) to 142km/h (silnik po zatrzymaniu się był prawie czerwony :D), a tak normalnie to teraz sobie leci 130km/h

A świstak siedzi i zawija to w te sreberka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...