Skocz do zawartości

Land Rover Freelander - pytanie o przelotową


Icea_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że samochodowe fora zioną chamstwem i buractwem. Pytam na rodzimym motocyklowym.

 

-------------------------------

 

Mam pytanie do posiadaczy tego SUVa. Konkretnie 2.0 TDI 2001r.

 

Jaka jest ekonomiczna prędkość przelotowa w długa trasę.

Tak powiedzmy, by spalił sobie 8l/100km.

 

Potrzebuje auta w trasę (wyjazdy w góry itp.) i do miasta z opcją 4x4 i większym prześwitem niż osobówka.

Padło na LR.

 

Wcześniej zastanawiałem się na galloperem (tu już terenówka z reduktorem), ale przelotowa 80km/h po prostu mnie zabiła.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, zapomnij o tym. Freelander to samochód projektowany jako wózek na zakupy dla wielkodupnych angielek i z samochodem terenowym nie ma nic wspólnego. Nie wiem jak TDI, ale benzyna np. cierpi na HGF i padające alternatory Lucasa i zdarza się to w KAŻDYM egzemplarzu.

Edytowane przez 220V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220V, nick mi nic nie mówi... po warsztacie zgaduje - Jose?

 

Wiem, że freelander to nie terenówka - w offroadzie już się wyjeździłem. :) Teraz potrzebuje czegoś do podróżowania. Góry, Jura - głównie drogi. Od jebania w terenie mam DRke ;).

 

Alternatywą jest Galloper (Pajero), ale przelotowa 80km/h dobija w długiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś:P

 

Dyszel ma 105 kucyków, i vmax lekko ponad 150, więc tez nie poszalejesz. Ze spalaniem tez raczej będzie Ci ciężko zejść poniżej 9. Nie wiem jak z awaryjnością bo żużle omijam z daleka. O benzynach (18K16) mogę Ci sporo naopowiadać skutecznie wybijając ten silnik z głowy, ale wiem, ze na benzynę się nie zdecydujesz.

 

Ciężko coś w tej klasie doradzić. Zależy jaki budżet.

Edytowane przez 220V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego zlomu bo bedziesz sobie do konca zycia plul w brode. Tam wybucha wszystko, doslownie wszystko. Wejdz na forum 4x4 w dzial defektorow to zobaczysz ze jest to najbardziej aktywny dzial na calym forum, nawet przy piwie wymiekaja. Zawsze tam wchodzilem zeby sobie humor poprawic, bo takich usterek i w takiej ilosci to w zadnym innym aucie nie spotkasz. A psycha klekala uzytkownikom hurtowo. Poza tym ceny czesci tez do najmniejszych nie naleza.

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

 

P.S.

Bierz miska, ponoc sie nie psuja ;) Osobiscie sugeruje krotka G, wowczas zapomnisz o problemach, z tym ze w takich pieniadzach nowego nic nie kupisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze w opcji jest hyundai galloper (pajero I), w aucie koniecznie ma być klima, dlatego większość pozostałych terenówek odpada. Budżet - 20k zł, nie grosza więcej. A jak kupie za połowę to też się będę cieszyć. Na niekorzyść miśków (więc i galloperów) wypada prędkość przelotowa.

 

Jutro jadę obadać zadbanego freelandera... ale mam mieszane uczucia.

 

 

A skończy się na UAZie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w tych pieniadzach kupisz niezlego peepa :lalag:

Ja mam uaz i nie narzekam :)

 

http://img94.imageshack.us/img94/527/uaz8.jpg

 

Wszędołaz pierwsza klasa.

 

Jeepe za dużo palą. Jak już mówiłem, potrzeba mi auta na trasę z przelotową 100-110km/h i spalaniem góra 8l w trasie, do tego spory prześwit i 4x4 - wsio.

Niewiele aut spełnia te wymogi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...