Skocz do zawartości

ER-5 nie wkręca się.


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wyjac i rozebrac gazniki, usunac czesci gumowe i znurzyc na kilka godzin, lub cala noc w carb cleanerze, potem przedmuchac sprezonym powietrzem sprawdzajac przelot ukladu wolnych obrotow.

Tak paliwo idzie bezposrednio z komor do dysz wolnych i glownej bo obie siedza w srodku komory plywakowej.

Sprawdz podczas rozbierania gaznikow czy czasem indywidualne filterki na zaworkach iglicowych komor sie nie zakleily syfem i moze nie puszczaja paliwa wystarczajaco szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźniki rozbierałem już 3 razy. drugi dzień trzymałem zanurzone z wykręconymi dyszami i zdjętymi elementami gumowymi w benzynie bo niestety carbcleaner-a nie posiadam ani nie mam skąd wytrzasnąć.

Przedmuchiwałem kilkakrotnie powietrzem z ciśnieniem 8bar zatykając różne wyloty aby powietrze poszło w inny kanał, wygląda jak by wszystko było wyczyszczone.

Moto odpala, reaguje na ssanie ale na gaz od razu spada z obrotów, przy próbie gazowania lub usilnego wkręcenia go na obroty strzela w wydech i czasami w gaźniki. Gdyby zawiesił się pływak na tyle aby benzyna przy włączonym silniku zatrzymała się na przepustnicy i podczas odpalenia oraz dodania gazu wpadła na cylinder motocykl wkręci się na chwilę.

Świece są nowe.

Wygląda jak by miał zbyt niską dawkę paliwa, jak mu ją zwiększyć? Śruba od składu mieszanki serwisowo powinna być wykręcona na +/- 1,25 w tym moto w momencie jak go dostałem było +/-2,25 zmniejszenie na 1,25 nie sprawiło żadnej różnicy, iglica nie ma regulacji.

Przy próbie wkręcanie zwróciłem uwagę że paliwo jest zasysane w miejscu wysunięcia iglicy na cylinder być możę w zbyt małej ilości ale główna dysza wygląda na wyczyszczoną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest poświęcone mechanice aby pomóc jak brak pomysłów a nie aby wysyłać do mechanika, w takim razie po co by było to forum?

Wzbogacenie dawki nic nie daje, wykręciłem na 3,5 obrotu jedynie jak przeleją się gaźniki wkręca się do maksymalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest poświęcone mechanice aby pomóc jak brak pomysłów a nie aby wysyłać do mechanika, w takim razie po co by było to forum?

Wzbogacenie dawki nic nie daje, wykręciłem na 3,5 obrotu jedynie jak przeleją się gaźniki wkręca się do maksymalnych.

bo serwis gaznikow zrobiony przez Ciebie nie wyleczyl motocykla, a jesli zrobisz wszystko krok po kroku jak zaleca serwisowka to nikt nic wiecej nie dopowie

1 czyszczenie gaznikow

2 poziom paliwa w gaznikach

3. regulacja skladu mieszanki

4. polozenie iglic

5. szczelnosc membran i co za tym idzie praca przepustnic podcisnieniowych

6. nieszczelnosc ukladu dolotowego na kroccach

7. problemy z kranikiem

8. zanieczyszczona benzyna

to czynnosci i elementy., ktore nalezy sprawdzic

a jesli wykonales wszystkie te czynnosci poprawnie to pewnie okaze sie, ze np. padl modul

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba będzie trzeba zakończyć temat bo motocykl chodzi :icon_mrgreen:

Przyczyną był nawilrzały filtr powietrza który się rozkleił w związku z czym moto miał zbyt lekko by zassać powietrze i nie zasysał odpowiedniej dawki paliwa, filtr musi dawać pewien opór :banghead:

 

A co do schematu naprawy gaźnika zgłosiłem się dopiero po tym jak to wszystko sprawdziłem wraz z zmierzeniem średnicy dysz co nie jest uwzględnione w schemacie :P

Edytowane przez DarknesSerafin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba będzie trzeba zakończyć temat bo motocykl chodzi :icon_mrgreen:

Przyczyną był nawilrzały filtr powietrza który się rozkleił w związku z czym moto miał zbyt lekko by zassać powietrze i nie zasysał odpowiedniej dawki paliwa, filtr musi dawać pewien opór :banghead:

objawy faktycznie zgadzaja sie z diagnoza ale znam ten filtr - jest pancerny :wink: , chyba poprostu w ogole go nie wlozyles ...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...