Skocz do zawartości

..XT 600 - wolne obroty


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, seria amatorskich pytan.

 

Stary XT 600, gaznik.

Na gazniku po lewej stronie obok ciegla ssania jest srubka do regulacji wolnych obrotow.

Czy ta srubka rzeczywiscie reguluje tylko wolne obroty czy tez jest to ustawianie bogatosci mieszanki?

Ktos mi ta srubka podkrecil przy okazji remontu silnka wolne obroty w gore i przy okazji zuzycie paliwa poszlo o okolo pol litra w gore.

Czy moge bezpiecznie obnizyc wolne obroty? Na ile? Cos mi sie zaslyszalo, ze srubke nalezy calkowicie wkrecic, a potem poluzowac o dwa cale obroty.

O ile ta srubka reguluje bogatosc mieszanki, to dlaczego po uzyskaniu wyzszych obrotow wolnych ( = teoretycznie bardziej uboga mieszanka) zuzycie paliwa poszlo w gore?

A moze nie eksperymentowac i olac? Przyjac, ze po remoncie silnik po prostu bedzie palil troszke wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śróbka jest odpowiedzialna za mieszankę w niewielkim przedziale wolnych obrotów, musisz sprawdzić w serwisówce ile obrotów ma być wykęcona, mi się wydaje że dwa pełne obroty wykęcić, od wkęconej na max :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śróbka jest odpowiedzialna za mieszankę w niewielkim przedziale wolnych obrotów, musisz sprawdzić w serwisówce ile obrotów ma być wykęcona, mi się wydaje że dwa pełne obroty wykęcić, od wkęconej na max :icon_question:

 

motodata podaje: Śruba mieszanki podstawowej: 1,5 [obr.]

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogloby zdjecie pokazujace o ktora srubke chodzi.

Czy podczas remontu gaznik byl robiony / regulowany ?

Jak jest jeszcze na dotarciu to nie ma co regulowac za bogatej mieszanki - mozna to dopiero zrobic po zakonczeniu docierania.

Sama sruba mieszanki wolnych nie spowoduje takiego wzrostu zuzycia paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...