Skocz do zawartości

JUNAK M16 2010r


nitroMCZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tia. Jak opracują całkowicie polską jednostkę napędową i będzie budowana w całości w PL to wtedy taki Junak będzie polski. Jak na razie to tylko chińska dziwka jest. Wolałbym mieć bułgarską tirówkę za żonę niż chińskiego Junaka w garażu.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Jak opracują całkowicie polską jednostkę napędową i będzie budowana w całości w PL to wtedy taki Junak będzie polski. Jak na razie to tylko chińska dziwka jest. Wolałbym mieć bułgarską tirówkę za żonę niż chińskiego Junaka w garażu.

 

 

 

To jest Twoje zdanie Ja mam zdecydowanie inne ale to wolny kraj każdy ma prawo do swojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję się przejechać jeździ przyjemnie, wygląda również choć nie powinien nazywać się Junakiem.

Osobiście za ta cenę wolałbym kupić jakaś japońską V-ke ale to tylko moje skromne zdanie.

Wesołych ! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje zdanie Ja mam zdecydowanie inne ale to wolny kraj każdy ma prawo do swojego...

 

 

Dokładnie. To tylko moje zdanie. Nie nazwę polskim motocyklem chińskiego produktu. Równie dobrze mozna powiedzieć że Kawasaki to też polski sprzęt bo przecież składany w PL jest, przyjeżdża w kracie i kartonie, trzeba poskładać.

 

Postaw takiego "Junaka" na całą zimę na dworze, za szopą czy garażem i zobacz jak będzie wyglądał na wiosnę.

 

Osobiście za ta cenę wolałbym kupić jakaś japońską V-ke ale to tylko moje skromne zdanie.

Wesołych ! :crossy:

 

Aaatam japonie. Zwykły Dniepr byłby 100 razy lepszy niż "to".

W budowie już jest portal internetowy ogólnopolskiej pogardy dla tych nowych "Xiung-naqów". :clap:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To tylko moje zdanie. Nie nazwę polskim motocyklem chińskiego produktu. Równie dobrze mozna powiedzieć że Kawasaki to też polski sprzęt bo przecież składany w PL jest, przyjeżdża w kracie i kartonie, trzeba poskładać.

 

Postaw takiego "Junaka" na całą zimę na dworze, za szopą czy garażem i zobacz jak będzie wyglądał na wiosnę.

Aaatam japonie. Zwykły Dniepr byłby 100 razy lepszy niż "to".

W budowie już jest portal internetowy ogólnopolskiej pogardy dla tych nowych "Xiung-naqów". :clap:

 

 

Mam jeszcze tylko jedną uwagę, powiedz mi gdzie są fabryki tych wszystkich Waszych Kawasaki, Yamahy, Hondy i całej reszty, bo jeśli chcesz mi wmówić że w Japonii to ja nie mam więcej pytań, przy okazji zobacz gdzie wyprodukowano twojego laptopa, telefon komórkowy, TV albo DVD. Tyle miałem do powiedzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wasze, ale moje moto składa się z komponentów made in USA i Europe. :clap: :buttrock:

 

A tu macie swojego Junaka w oryginale. Poznajecie? Różnice są ogromne, np. napis na zbiorniku. :biggrin:

 

 

LIFENG:

http://www.regal-raptor.com/eng/about.asp

 

Cyt.:"...Our factory is located in Wen Zhou ( for parts) and Shanghai ( final assembly) . Welcome for your visit...."

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wasze, ale moje moto składa się z komponentów made in USA i Europe. :clap: :buttrock:

 

A tu macie swojego Junaka w oryginale. Poznajecie? Różnice są ogromne, np. napis na zbiorniku. :biggrin:

LIFENG:

http://www.regal-raptor.com/eng/about.asp

 

Cyt.:"...Our factory is located in Wen Zhou ( for parts) and Shanghai ( final assembly) . Welcome for your visit...."

 

 

Ameryki to nie odkryłeś, o tym że jest to motocykl tworzony na bazie Regal-Raptora jest napisane w artykułach na ścigaczu i oraz motory.re.pl (linki zamieściłem w jednym z wcześniejszych postów, ale pewnie nie czytałeś), generalnie nikt tego nie ukrywa, myślę że dyskusja na temat tego czy nazwa Junak powinna być użyta dla tego czy innego motocykla nie stworzonego od podstaw w naszym pięknym kraju jest nie na miejscu, ponieważ przypuszczam że nawet po stworzeniu motocykla od podstaw przez polskich inżynierów znaleźliby się tacy którzy by stwierdzili że jest albo za duży albo za mały albo ma za wąskie siodło żeby nosić tą nazwę, Polska to taki dziwny kraj w którym nigdy się wszystkim nie dogodzi a Polacy są stworzeni do narzekania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jassne... Ale chociaż byłby polski motocykl zasługujący na tę nazwę.

 

To tak jakbyś bułgarską tirówkę nazwał Księżna Diana.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i ciagłe marudzenie , jednak zobaczcie Junak , Romet chiński sprzęt faktycznie ale cos sie ruszyło w tym temacie , w Polsce nie powstanie jakakolwiek fabryka motocyklowa , jest ekonomicznie nieopłacalna, więc i Junak i Romet jest OK , osotanio Romet wyppuścił fajną wersje 250 , nie czoper ale naked , bardziej street ja osobiście jestem pod wrażeniem tego sprzęta jak i zastosowanych rozwiązań oraz samego kształtu tego sprzetą, cene tez ma dobrą . Oczywiście zawsze znajdzie się lepszy .... bo zachodni ... pozatym gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie .... a szkoda ...cieszmy się z tego że chociaz nazwa jest polska ,...znam człowieka który na Romecie 125 objechał całą Europę łącznie z Norddkap.. i zyje i ma sie świetnie i oto chodzi...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... no i ciagłe marudzenie , jednak zobaczcie Junak , Romet chiński sprzęt faktycznie ale cos sie ruszyło w tym temacie , w Polsce nie powstanie jakakolwiek fabryka motocyklowa , jest ekonomicznie nieopłacalna, więc i Junak i Romet jest OK , osotanio Romet wyppuścił fajną wersje 250 , nie czoper ale naked , bardziej street ja osobiście jestem pod wrażeniem tego sprzęta jak i zastosowanych rozwiązań oraz samego kształtu tego sprzetą, cene tez ma dobrą . Oczywiście zawsze znajdzie się lepszy .... bo zachodni ... pozatym gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie .... a szkoda ...cieszmy się z tego że chociaz nazwa jest polska ,...znam człowieka który na Romecie 125 objechał całą Europę łącznie z Norddkap.. i zyje i ma sie świetnie i oto chodzi...

 

 

BMWolf w 100% popieram Twoją wypowiedź, cieszmy się z tego co mamy a w przyszłości może będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cena za tego Junaka M16 nie jest wcale w Polsce zła.

 

Dla porównania:

- Niemcy (WMI Motorcycles) - 4995 euro (=19 730 PLN) - http://www.wmi-motor.com/cms/index.php?id=36

- Szwajcaria (Reagal Raptor Schweiz) - 6520 CHF (=20 280 PLN) - http://www.regal-raptor.ch/farbe_white_stripes.html

 

Ja wolałbym dać te ok. 12 500 zł i mieć akurat polskie logo na baku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukając danych na temat Junaka natknąłem się na bardzo ciekawą informację inż. Czwordona:

http://motory.re.pl/artykul/20364.html

 

Co najlepsze jest planowana wersja z silnikiem Hondy 500ccm. Ale żeby ją wprowadzić trzeba byłoby rozwinąć sprzedaż obecnego modelu, a ta chyba jeszcze "raczkuje".

I dla malkontentów - motocykle są składane w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Lefthandy

A ja wam powiem, że mi ta nazwa przy tym sprzęcie też się nie podoba.

Ale to dlatego, że go szpeci. To raz.

 

A dwa, to jednak "wrogowie" Junaka mają dużo racji. Na Junaku wychowały się ze dwa pokolenia motocyklistów i nie jest to już tylko jakiś taki sobie znaczek, który można sobie po prostu kupić jak alpagę w GS-ie i nim szastać wedle własnego "widzimisię".

Ten znak stał się pewnego rodzaju symbolem kulturowym. I dla wielu jest bardziej święty niż matka boska częstochowska.

Almot, biorąc sobie ten brand, powinien zawczasu poinformować opinię publiczną o takim zamiarze i wsłuchać się w głos ludu.

 

Mógł też np. rozpisać konkurs na nową markę dla swojego sprzęta co było by według mnie lepszym rozwiązaniem, bo mogli by budować brand od podstaw, a tak zachowali się trochę jak nowobogackie kmioty.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...