Skocz do zawartości

cieknący akumulator vfr 750


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ciągle Ci gotuje akumulator to znaczy, że jednak to ładowanie nie działa jak powinno. Odpal sprzęta z woltomierzem przy baterii na kilka minut, pobaw się gazem itp, symuluj jazdę. Wtedy zobacz, czy przypadkiem z tych 14V nie robi się więcej.

 

 

 

To jakie on musi mieć to ładowanie, że po przejechaniu 100km. był suchy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli aku ma w oznaczeniach na koncu BS , to jest to suche aku , z elektrolitem wchlonietym w mate szklana.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ja czegos nie rozumiem albo jest cos nie tak skoro kupuje akumulator i są w pudelku zbiorniczki z elektrolitem w instrukcji pisze wlac caly elektrolit odczekac 15 minut zamontowac i smigac robie wszystko jak piszą sprawdzam po tygodniu jakies 200km tyle ze na krótkich trasach jest elektrolit napiecie 12,7 na wyłączonym po 2 miesiącach jestem jakies 50km od domu zrobilem na tym nowym aku ok1200km ja chce do domu a on nie pali poczekalem 30 min motor ostygł z trudem ale zapalił przyjechalem do domu do aku on suchy ani kropli kupiłem nowy elektrolit zalałem ODPOWIEDNIA ILOSC pod prostownik 2 godziny zamontowalem smiga przejechalem ok 30km sprawdzam a on caly mokry i od tamtej pory ciągle cieknie jak jest plyn to pali jak nie ma to nie wydaje mi sie ze skoro wlalem plyn to to nie jest aku suche pomimo ze ma BS tak jak pisze NITOMEN i jeszcze sprawa starego jak kupowalem moto typ mówi masz nówke aku smigal dobrze az wkoncu nie pali ja do aku on suchy na neta powinna byc woda w takim modelu mysle moze nie wlał stary facet moze skleroza a chodzil naprawde krótko tamten aku a okazuje sie ze motor zozwalil juz dwa akumulatory wiec szukam przyczyny na tym forum i naprawde nie jestem dziecko ze wlewam za duzo plynu albo ze to nie stego cieknie...

 

Ciekawi mnie bardzo kto Ci doradził odpalanie motocykla z tek dużego akumulatora?

Wypada zakupić nowy akumulator i na nim zrobić pomiar napięcia ładowania a jeżeli będzie zbyt małe rozpiąć wtyczkę alternatora i pomierzyć napięcie na poszczególnych fazach.

 

 

ok kupie akumulator sprawdze napiecie jest dobre nie za male nie za duze a po miesiącu aku do wyrzucenia bo suche chodzi chyba ze jest za duze ladowanie skoro go gotuje ???? a ja podłączalem go juz ze 20 razy pod miernik zimny gorący sredni na malych obrotach na duzych a napiecie jes ok a teraz jest za male bo aku dalo dupy a do tej pory bylo ok jest mozliew ze regulator raz laduje za duzo prądu a po chyili jest ok tylko ja nie trafilem na ten momęt kiedy jest za duze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aku on suchy ani kropli kupiłem nowy elektrolit zalałem ODPOWIEDNIA ILOSC pod prostownik 2 godziny zamontowalem smiga przejechalem ok 30km sprawdzam a on caly mokry i od tamtej pory ciągle cieknie...

taki akumulator zalewamy raz a na zatyczce wspolnej korkow napisane jest nie otwierac...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zalewajac go 2 raz elektrolitem wykonczyles go i dlatego cieknie . Po pierwsze kup nowy aku , po drugie zmien regulator napiecia i sprawdz uzwojenia altka

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...