Skocz do zawartości

Jaki chopper/cruiser na poczatek


sz_kamil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej nie zakładałem nowego tematu i nie zmuszałem was do użycia opcji "usuń" . A no wyszukiwarka rzecz przydatna tylko żeby znaleźć interesującą treść to trzeba dobrze poszukać , ale ok znalazłem przeczytałem i mam już mniej więcej punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam zamiar kupić chopperka, lecz nie wiem czym się kierować? Podoba mi sie Virago i Schadow (przedział pojemnościowy silnika 500-800) .Do wydania mam około 10tys. Co wybrać? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu? Może ktoś ma namiary gdzie można kupić dobry, pewny sprzęt. Jakie są koszty ewentualnego sprowadzenia z zagranicy? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli szukasz tego typu motocykl, to zwróć uwagę również na Suzuki VZ800 Marauder, jak też Kawasaki VN800 Vulcan Classic lub custom wedle gustu. Dużym plusem Virago jest napęd kardanem, jednakże nie jest to duży motocykl. Jeżeli szukał byś Marauder'a to zwróć szczególną uwagę na pracę silnika oraz czy nie ma okopconych wydechów, gdyż te motocykle mają w silniku mało oleju i w zależności jak był eksploatowany, może brać olej lub mieć oznaki zużycia elementów z powodu niskiego stanu oleju.

Generalnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaki typ choppera czy cruiser'a chcesz kupić. Czy ma to być klasyczna maszyna czy delikatny custom.

Polecam Marauder'a i Vulcana Classic'a, zmieścisz się w budrzecie.

Przy zakupie uwagę zwracasz na standardowe rzeczy- czy miał jakąś przygodę (szlif, dzwon)- malowane elementy, uszkodzone lub wymienione, ewentualne przetarcia w miejscach podparcia motocykla przy szlifie. Praca silnika- niepożądane dźwięki w silniku-sprzęgło, stuki itd, czy nie dymi przy wchodzeniu na obroty lub jak schodzi z obrotów. Stan napędu i opon- bo to też nie mały wydatek, gdy trzeba wymienić. No i stan prawny motocykla- czyli dokumentacja,

Powodzenia!

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam problem chciałbym kupić fajne moto w stylu cruiser/chopper i zastanawiam się nad Yamahą Virago 1100 lub też Hondą Shadow VT 1100 . Którą byście mi polecili? Jakie wady i jakie zalety mają obydwie maszyny? LWG:)

 

A co powiecie o Suzuki Intruderze VS1400? Napomne, że z motocyklami mam do czynienia od 6 roku życia i jeżdże już 17 lat, do 18 roku życia na enduro/cross w kat. 600cm3, ale za to później mój Ojciec zaraził mnie miłością i pasją do motocykli zabytkowych :wub: i tych z basistym pomrukiem tzn. cruiser/chopper. cóż no gusta się zmieniają :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Siemka, dysponuję budżetem do ok. 9 tyś, chciałbym zapytać się Was jakie moto byłoby dla mnie dobrym wyborem? Zależy mi, żeby koszty utrzymania, nie były za wielkie, by moto więcej jeździło niż stało w garażu, a więc czy różnica w spalaniu pomiędzy pojemnościami 750 a nie wiem np. 1400 jest jakaś znacząca? Czy warto kupić coś większego, czy raczej różnica w osiągach nie jest na tyle duża by to się opłacało? Sam mam 1.82cm i też nie chcę wyglądać jak na psie. Motocykl miałby służyć mi do podróży jak i jeździe po mieście, a zapas mocy zawsze by było dobrze mieć. Zwróciłem uwagę na następujące motocykle :

 

Honda Shadow 1100 C1

Suzuki Marauder VZ 800

Yamaha Virago 1100

Suzuki Intruder 800/1400

Kawasaki Vulcan 750/1500

Honda Magna vf 750 c

 

Honda Magna RC 43
Wybór jest naprawdę duży i w sumie potrzebowałbym rady, a może znacie jakiś inny motocykl który by przykuł moją uwagę?
Szukałem po innych tematach, ale nie znalazłem odpowiedzi. Też zależało by mi by moto dobrze się prowadziło, a hamulce dawały radę,
Edytowane przez Wachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle szukałeś, jeśli mimo tego intersujesz się magną, oczekując niskiego spalania. proponuję powrót do wyszukiwarki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...