Skocz do zawartości

Mandat kredytowy w Turcji


schneider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu dostałem za prędkość mandat kredytowy w Turcji na ok 600 PLN. Oczywiście, nie zapłaciłem go w ciągu miesiąca. W tym roku chcę jechać do Afryki, znowu przez Turcję. Czy ktoś miał podobne problemy ?

[email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nikt Cię nie zatrzyma to nie masz się chyba czym martwić. Dostałem we Włoszech i poszedł do kosza. Następnym razem jak jechałem to uważałem na patrole i tyle. W razie kontroli pewnie trzeba by było płacić z odsetkami :cool: Ale to tylko moje gdybanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nikt Cię nie zatrzyma to nie masz się chyba czym martwić. Dostałem we Włoszech i poszedł do kosza. Następnym razem jak jechałem to uważałem na patrole i tyle. W razie kontroli pewnie trzeba by było płacić z odsetkami :cool: Ale to tylko moje gdybanie.

Masz rację jeżeli jeżdzisz na terenie Unii Europejskiej. Przy wjeżdzie do Turcji jest kontrola i mają niestety komputery. Dlatego boję się trochę. Wolałbym nawet ominąć Turcję i popłynąć promem z Grecji do Egiptu. Nie mogę niestety znależć takiego połączenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapłacony mandat w ciągu 30 dni= odsiadka , w przeliczeniu 10$ za dzień. Po 60 dniach, zwłoka jest naliczana w wysokości 21% za każdy m-c do odsiadki. Jest to jakoś skomplikowane, bo w skali roku wychodzi to tylko ok 18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, nie mów że z powodu niezapłaconego mandatu masz zamiar już nie wjeżdżać do tego kraju :biggrin: myślę, że przeprawa promowa wyjdzie porównywalnie :icon_biggrin:

 

 

Bo płacenie mandatów jest passe ... Dwa, trzeba mieć jakieś zasady, a zasadą jest że mandatów się nie płaci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przerejestrować motocykl (co by inne tablice były) - wyjdzie taniej ;)

 

 

Znaczy kolega dobrze kombinuje.

Tak przy okazji, czy do zmiany numerów wystarczy zgubić tablicę czy musi być zagubiony dowód rejestracyjny.

Muszę zgłosić stratę i nie wiem co zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Tak przy okazji, czy do zmiany numerów wystarczy zgubić tablicę czy musi być zagubiony dowód rejestracyjny.

Muszę zgłosić stratę i nie wiem co zgubić.

Moze pomoze Ci informacja, ze gdy jakis czas temu (=kilka lat, to byly juz te nowe blachy ale jeszcze bez znaczka EU) ktos zarypal mi jedna tablice z auta, to przy wizycie w WKom* proponowali mi NOWE tablice (=numery) zamiast zamawiania jednej starej.

 

* poprzedzonej wizyta we wlasciwej komendzie MO.. eee.. Policji znaczy :icon_mrgreen:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem za złe parkowanie (przyczepiłem moto do znaku zakazu parkowania :biggrin: ) - po tym co widziałem na ulicach byłem pewny, że motocyklom wolno wszystko. Chyba Wenecja rządzi się swoimi prawami. Jak przyszedłem kwit był wetknięty za kierownicę a oni stali 15 metrów dalej. Po cichu dałem dyla i tyle mnie widzieli. Na kwicie był tylko numer blachy - nie sądzę by dochodzili czyje to moto. Gdy mnie teraz zatrzymają i sprawdzą to pewnie wyjdzie, że na tej blaszce wisi mandat. Jakbym zmienił, raczej do niczego nie dojdą. Ale olać to - przygody muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...