Skocz do zawartości

Honda cbr 600rr R5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kurcze szukam wszedzie,ale nigdzie nie moge zdobyc informacji,a potrzebuje konkretow!Posiadam CEBRE 600RR 05,i chce sie dowiedziec jak dbac o to moto,bo chce miec ja na dlugie lata..mam kilka pytan-..1-jak czesto czyscic i lancuch i smarowac i jakimi produktami?Motul najlepszy jednak?..2-jakie paliwko do niego zalewac?V-power czy zwykla 95 i czy jest roznica?..3-czy uzywac jakis produktow typu stp lub redex do czyszczenia silnika od wewnatrz..4-przy jakiej temperaturze mozna go juz spokojnie odkrecac?5-jaki lancuch do tego moto jest najlepszy i najtrwalszy?6-najlepsze opony do jazdy dziennej i co daja rady na torze i takze trwale..prosze rowniez o wasze podpowiedzi 4 sugestie jak np.co ile wymienia sie swiece..cokolwiek by trzymac moto w mjak najlepszym stanie by sluzylo na lata..Z gory dziekuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Smarować co ok 500km.Produkty jak kto woli 40 zł motul road daje radę ,są też road + i inne dobre Castrol itp.Czyścić jak się zabrudzi ok 1000km przeważnie jest już brudny ale jak kto lubi można czyścić szybciej.Preparaty są podobnych firm już od 15zł.

2.95/98 jak kto lubi ,różnica jest nie wiem jak w 600rr 05 bo nie testowałem ale w 929/1000rr wyczujesz.

3 Można użyć motula engine clean ok 40zł lub jakiegoś stp za 20zł też jak kto woli

4.Nigdy jak się świeci lo czy -- najlepiej jak jest powyżej 70-80 st

5. DID525 ZVM2 ok 380zł jest to podwójny X-ring lub DIDVM2 ok 300zł x-ring są też dobre RK525GXW / XSO

6.Takich raczej nie znajdziesz bo co dobrze się trzyma szybko się zużywa..Michelin Pilot power/2ct/pure 2ct/one.Pirelli Diablo corsa/supercorsa itp

7.Trudne pytanie importer NGK twierdzi, że wytrzymują 3x tyle co zwykłe a na zwykłych każdy robi inaczej średnio 15-20k więc...??

Do podstawowych czynności należy wymieniać oliwę co ok 6-8k lub co rok nie ma co latać na nim 12k jak pisze w manualu filtr to samo a powietrza sprawdzać co sezon co 20k wymienić lub wymyć jak się ma k/N.

Sprawdzać układ hamulcowy,zawieszenie,akumulator(ładowanie) itp.. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Martin..a co do Ivana to wiesz kolego,swiat idzie do przodu,co rok wychodzą to nowe opony,łancuchy,smary itp.wiec uaktualnienie pytania jak najbardziej dla mnie korzystne:)..Pozdrówka

 

a własnie zapomniałem sie zapytać..Mianowicie ostatnio jak jade to słychac jakby takie brzęczenie gdzieś w silniku,jakby jakiś pasek trzeszczał albo coś..wczesniej sie tak działo,pozniej przestało..teraz znowu,ale juz głosniej..nie wiem co to jest..czy to normalne?powiem tez ze dzieje sie to jak jade,a jak nacisne sprzęgło przestaje..dlatego też wykluczyłem ze byc może łancuch z powodu zabrudzenia..no nie wiem..Moja Cebra ma przejechane 7.000 mil i czyzby coś już sie działo?a podobno takie wytrzymałe te Hondawki..:)..ps.nowicjusz ze mnie,każde porady na wage złota..Z góry podziekował :)

 

 

 

 

 

 

IF IN DOUBT.....FLAT OUT!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) co do Ivana to wiesz kolego,swiat idzie do przodu,co rok wychodzą to nowe opony,łancuchy,smary itp.

 

... i nikt nie będzie szukał tych informacji w dziale motocykle/ honda w pytaniu o cbr. po to jest podział funkcjonalny forum, żeby był jakiś porządek w zamieszczanych pytaniach i odpowiedziach (informacjach). nikt nie zamierza powtarzać pytań o opony i olej w 358 wątkach poszczególnych modeli

podstawowe sugestie dot. korzystania z forum są w wątku przyklejonym w dziale sport, turystyk; proszę się z nimi zapoznać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...