Skocz do zawartości

Suzuki GSXR 750 SRAD 98 - gaśnie przy włączonych światłach


robson1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy.

Mam Suzuki GSXR 750 SRAD 1998 rok. Motor nagle podczas jazdy zgasł,obrotomierz i prędkościomierz spadł do zera i zaświeciła się kontrolka F1. Gdy zgasiłem światła to motor normalnie się wkręcił na obroty. Po powrocie do domu zauważyłem że kostka od regulatora napięcia jest lekko przytopiona i że środkowy przewód w kostce od regulatora jest przypalony. Czy to jest powód zachowania motocykla czy mam szukać innych powodów.

I czy przez ten regulator mógł paść akumulator?? ponieważ przed wczoraj go naładowałem a wczoraj już siadł. Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mógł, zrobiło się zwarcie i regulator mógł szlag trafić. Zmień kostkę, odpal motocykl i sprawdź ładowanie. Na wolnych obrotach powinno być w granicach 14, wraz z obrotsmi powinno rosnąć. Jeśli będzie maleć - regler do wymiany. I oczywiście aku też mogło dostać w p... ale najpierw pomierz ładowania po naprawie elektryki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania powinno wynosić (książkowo) 14.4 V.

Jeśli masz na wolnych koło 14 V (niektóre maja koło 13 z groszami) i po dodaniu gazu wzrośnie do nawet 14.8 V to jest wszystko ok.Wyżej to już świadczy również o usterce w układzie ładowania.W tym wszystkim trzeba uwzględnić błąd miernika.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ładowanie sprawdza sie na podpiętych klemach do akumulatora, czy bez podpinania bezpośrednio na klemach??

Ma ktoś do udostępnienia książkę kodów do czujnika FI do Suzuki GSXR 750 SRAD 98??

Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemy maja byc normalnie podpiete,

sprawdzasz ładowanie na zgaszonym moto, powinno byc 12 V

odpalasz sprawdzasz znowu powinno byc 14.4 powiedzmy juz od 2 tys obr.

dodatkowo mozesz sprawdzac czy cos sie zmieni po wlaczeniu swiatel na obrotach

 

oczywiscie uzwglednij wahania o ktorych wspomnial monter i niedokladnosc miernika

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...