Skocz do zawartości

Jak przygotować Virówkę do jazdy po Polsce?


Aaron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kupnie sprzętu zawsze należy dokonać kilku koniecznych inwestycji. Przede wszystkim wymiana oleju, filtra oleju i filtra powietrza, a swiece też byłoby dobrze wymienić lub przynajmniej sprawdzić w jakim są stanie. Powodowane jest to przede wszystkim tym, iż nigdy nie wiadomo kiedy powyższych czynności dokonywał poprzedni właściciel. A zapewnieniom typu - panie tutaj wszystko jest powymieniane ja raczej bym nie wierzył. Tym bardziej jak moto jest od handlarza. Co do opon to wszystko zależy w jakim są stanie oraz jakie są stare. Wiadomo - guma się starzeje i po pewnym czasie traci swoje właściwości jeśli chodzi o przyczepność i zachowanie na drodze. Tyle, że jest to najkosztowniejszy zabieg i jak nie trzeba tego robić to po co wywalać niepotrzebnie kasę.

Pozdrawiam i szerokiej drogi.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możan jeszcze sprawdzić stan klocków hamulcowych i wymienić ( o czym wielu zapomina ) płyn hamulcowy. Jak już robić duży przegląd to sprawdzenie / smarowanie łożyska główki ramy i tylnego wachacza, smarowanie linek, uzupełnienie akumulatora wodą, regulacja luzów zaworowych i bardzo ważne przed długimi podróżami - czyszczenie oraz regulacja gażników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie przód wymiana oleju na nowy wraz z uszczelniaczami i osłonkami przeciwkurzowymi w larsonie ok 70 zł olej castrola ok 50 zł nowe klocki sprawdz stan tarczy czy nie zacieka potem wszystkie filtry oleje silnik most swiece instalacja elektryczna dobrze ja przejzec jakims sirodkiem typu kontakt psiknac łaczenia no i oczywiscie polerka czyszzcenie elementów i utrzymywanie jch w nalezytym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak - polsyntetyk Castrol Actevo jest OK, ale swiece zmienilem z NGK na Bosch Irydium - moim zdaniem sa lepsze (np nie zalewaja sie po przetrzymanym ssaniu).

Przejrzyj przednie zawieszenie (z wymiana oleju wlacznie jak bylo juz napisane), a takze cisnienie powietrza w przednim zawieszeniu ... chociaz nie jestem pewien czy 750 ma zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Michałxx!

 

Tak Tak Michał! To byłem ja! ;)

Dokładnie u Roberta na Lubej serwisuję Virówę ( moje drugie moto....pierwszy był Simson 50.....sto lat temu ).

Zuważyłem że Vpower 95 ( polecone przez Roberta....jest super!!!!) ale JET 98 wspominam tak sobie....

NO NO.....świat jest z...cie nieprzestrzenny....

Dużo juz masz nakręcone swoją Virowką?

Też ci zbiera na dole?

Czujesz jakieś wibracje przy przyśpieszeniach?

Masz jakieś ciekawe spostrzeżenia?

Co tak sam śmigasz?

Ja mam synka......5 tygodni.......

 

Pozdrawiam.

Aaron

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - polsyntetyk Castrol Actevo jest OK, ale swiece zmienilem z NGK na Bosch Irydium - moim zdaniem sa lepsze (np nie zalewaja sie po przetrzymanym ssaniu).

 

Mam podobny układ olej + świece irydiowe(w moim wypadku NGK) i taki układ się w Yamaha najlepiej chyba sprawdza .Ale uwaga, jeśli masz podjechane tarcze sprzęgłowe, to Actevo może spowodować natychmiastowe ich ślizganie .To jest potwierdzone na wielu Virago , Drag Starach i Royalach.I nie pomaga już wymiana na inny olej, będzie już się ślizgać ! Ale jeśli sprzęgło jest w porządku, wyraźna zmiana na plus w pracy silnika .No i irydiowe świece , to jest to, są droższe, ale starczają na dłużej i lepiej pracują . :buttrock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Virago ma nakręcone 20tys mało jak na ten rok ('86). Mam ją juz od 4 lat i zrobiłem razem z moim tatą ok 12tys.

Jak na chopera kp kopa ma niezłego z dołu też.

Ja w tym sezonie jeszcze przesiadam się na troszkę mocniejszy i wiekszy motor a virago zostaje dla taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...