Skocz do zawartości

Yamaha R1 2000r. RN01


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w tytule,problem polega na dziwnym odglosie wydobywajacym sie z silnika miedzy 4-6 tys obrt (ddrrrrrrrrrrr)i jest to dosc glosne i nie mile dla ucha.Ponizej 4 tys cichutko,powyzej 6 raczej tez,chociaz moge sie mylic bo zaglusza to ryk silnika.Wczesniej nic takiego nie mialo miejsca.R1 caly czas ma swoja moc oraz utrzymuje rowno broty,nie kopci!

Bylem juz nawet u mechanika czy to nie panewka,ale odrzucil ta opcje i powiedzial ze R1 tak chodzi,ale wczesniej tego nie mialem.Zrobilem juz ponad tysiac km i to dosc ostrej jazdy,wiec gdyby to byla panewka to raczej by juz padla. Co to moze byc??? Czy exup moze az tak glosno chalasowac??? Sprzeglo chyba tez by nie chalasowalo akurat w tym przedziale obrotow tylko caly czas????

Z gory dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz zlokalizowac co to tak brzeczy i gdzie dokladnie, ustaw silnik w tym przedziale obrotow u szukaj przyczyny. Moze byc tak ze to jakis zakres predkosci krytycznych i wowczas luzny element wibruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo halasowaloby caly czas a nie w pewnym przedziale predkosci obrotowych i to bez wzgledu na to czy bieg zapiety czy nie. Jezeli dzieje sie to tylko w pewnym przedziale predkosci obrotowych to znaczy ze cos sie poluzowalo lub luzuje i stad ten dzwiek, przynajmniej ja tak domniemywalbym. Musisz szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu coś gdzieś się gdzieś poluzowało. Miałem tak w VFR, poluzowała się taka blaszka i przy przyspieszaniu koło 7 tys obrotów było słychać coś takiego jak u Ciebie. Silnik akurat dawał takie wibracje w tym zakresie,że blaszka drżała i był hałas. Zacznij od najprostszych rzeczy. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może blaszana przegroda puściła w rurze wydechowej, i tak brzęczy. Dla mnie jest to problem z czymś co się poluzowało, zwłaszcza kiedy objawia się to dopiero podczas jazdy i w pewnym zakresie obrotów. Miałem to samo w swoim moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zajrzyj kilka tematów niżej w wątek o tytule "poszła panewka R1" czy coś takiego. Tam znajdziesz kilka odpowiedzi.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...