Skocz do zawartości

Fundacja wita motocyklistów (poszkodowanych)


Fundacja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich!!!

 

Co prawda nie jestem posiadaczem 2 kółek ale...... (wstyd się przyznać ale kataryna jest piaggio 180 tylko bez śmiechów)

 

ale do rzeczy

 

Powodem pojawienia się na forum jest świadczenie pomocy ofiarom wypadków drogowych. Myślę że każdy wie że wasze stłuczki czy wypadki są najgroźniejsze w skutkach. Jestem Prezesem fundacji która została wpisana na listę organizacji które są uprawnione do otrzymywania nawiązek na świadczenie pomocy ofiarom wypadków drogowych.

 

Decyzję otrzymaliśmy 11 maja i musi się ona uprawomocnić (31 dni) ale już teraz daje znać że jeżeli ktoś będzie potrzebować pomocy bo brał udział w wypadku i został poszkodowany (trzeba udokumentować) może się do nas zwrócić o dofinansowanie.

 

Nie wiem jakich kwot się spodziewać ale jakie by nie były na pewno się przydadzą. Z mocy prawa te środki są przeznaczone tylko i wyłącznie na ten cel.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

P.S.

na stronie www jest wniosek który wstępnie opracowaliśmy, jeżeli macie uwagi to na @

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak dla mnie to dość lakoniczna informacja.Taka typowa reklama, która z reguły pozostaje bez echa.

Może napisz jak pomoc z Waszej strony wygląda i na czym polega.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak dla mnie to dość lakoniczna informacja.Taka typowa reklama, która z reguły pozostaje bez echa.

Może napisz jak pomoc z Waszej strony wygląda i na czym polega.

 

Pomoc wygląda w następujący sposób:

 

np. dofinansowanie do rehabilitacji

Poszkodowany uczęszcza na rehabilitację prywatnie (bo lepsi specjaliści, warunki, terminy) zwraca się do nas o dofinansowanie. Przedstawia rachunek za dotychczasowe leczenie. Fundacja podejmuje decyzję o pokryciu całego rachunku lub część kosztów.

 

Akcja na forum, zbieranie pieniędzy na koszt leczenia kolegi

Poszkodowany zwraca się do Fundacji o pokrycie kosztów leczenia. Z wypisu ze szpitala są zalecenia np. rehabilitacja przyjmowanie leków przez okres 6 miesięcy. Cały koszt leczenia to np. 4000 pln. Fundacja pokrywa całość lub część kosztów.

 

Pokrycie kosztów psychoterapii

W wypisie ze szpitala zalecana jest psychoterapia przez okres 3 miesięcy. Koszt to np. 1000 pln. Poszkodowany uzbierał np. 400 pln i prosi fundację o dofinansowanie 600 pln

 

Na terenie warszawy prowadzimy rozmowy z prywatnym centrum medycznym żeby kierować poszkodowanych bezpośrednio do nich na diagnozę. Jest to niestety uzależnione od środków finansowych.

 

Pomoc Fundacji polega na dofinansowaniu kosztów które ponosi poszkodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli motocyklista jest sprawcą wypadku również pomagacie?

tak, nawiązki są przeznaczone dla ofiar wypadków. Sprawca który spowodował kolizję lub wypadek też jest ofiarą. Pytanie jest z jakiego powodu doszło do wypadku. Sprawca bez uprawnień do kierowania pojazdami, bez ważnego przeglądu lub który był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie może liczyć na naszą pomoc finansową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...